środa, 9 listopada 2022 14:25

Dobczyccy seniorzy świętowali swoje święto

Autor Marzena Gitler
Dobczyccy seniorzy świętowali swoje święto

27 października w auli widowiskowej Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego podczas Akademii z okazji Dnia Seniora świętowali seniorzy z gminy Dobczyce.

W tym szczególnym dniu nie zabrakło miłych i ciepłych słów oraz życzeń skierowanych do seniorów. - Dla całego społeczeństwa Wasze doświadczenie życiowe, to bezcenny skarb. Przekazujcie te wartości młodym pokoleniom - mówił burmistrz Tomasz Suś. Słowa uznania i życzenia seniorom złożyła również przewodnicząca Rady Miejskiej w Dobczycach Małgorzata Jakubowska, wiceprzewodniczący Marek Kaczor, Radna Jolanta Ziemba, inspektor ds. społecznych Urzędu Gminy i Miasta Dobczyce Marek Gabzdyl oraz Prezes Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Dobczycach Wanda Balcerzak-Żółtowska, która w kilku słowach opowiedziała o działalności UTW.

Podczas akademii podziwiać mogliśmy występ artystyczny grupy pomarańczowej z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Dobczycach pod opieką pani Renaty Łukasik i pani Jadwigi Ochender-Szewczyk. Przedszkolaki zaprezentowały tradycyjne tańce polskie, recytowały wiersze i śpiewały piosenki.  Obchody święta seniorów uświetnił koncert wychowanków Szkoły Muzycznej I stopnia w Dobczycach wraz z nauczycielami oraz chóru Szkolnego "Vox coelestis" pod opieką pani Magdaleny Irzyk.

Organizatorem Akademii z okazji Dnia Seniora było Stowarzyszenie BE-20, które realizuje projekt Mikro Akademie Seniora PLUS,  dofinansowany ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025.

Seniorzy z gminy Dobczyce już po raz trzeci uczestniczą w projekcie Mikro Akademie Seniora PLUS. Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu z rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+”, ale także dobrej współpracy samorządu Gminy Dobczyce i lokalnych OSP, które nieodpłatnie użyczają remizy na zajęcia.

W ramach tegorocznej edycji projektu działa 9 Mikro Akademii  w sołectwach gminy Dobczyce: w Bieńkowicach, Brzączowicach, Brzezowej, Nowej Wsi, Rudniku, Sierakowie, Skrzynce, Stadnikach i Stojowicach. Seniorzy w ramach Mikro Akademii wzięli już udział w warsztatach fotograficznych, florystycznych, zdrowego odżywiania oraz warsztatach z wdrażania nowych technologii. Mieli też okazję maszerować z kijkami nordic walking oraz wybrać się na wycieczkę do Zalipia. A to nie koniec – jeszcze wiele przed Nimi.

Inf. i fot. UG Dobczyce

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka