sobota, 3 października 2020 23:09

Akumulatorowy klucz udarowy – przydatny nie tylko w zakładzie wulkanizacji

Autor Artykuł sponsorowany
Akumulatorowy klucz udarowy – przydatny nie tylko w zakładzie wulkanizacji

Przyzwyczailiśmy się już do widoku pneumatycznych kluczy udarowych w stacjach kontroli pojazdów, zakładach wulkanizacji czy w przydomowych, lepiej wyposażonych garażach i warsztatach. Jednak wraz z rozwojem technologii coraz popularniejsze stają się klucze udarowe zasilane akumulatorowo, które mimo mniejszych gabarytów i zasilaniu akumulatorowemu są w stanie zapewnić odpowiednio duży moment obrotowy i moc do wydajnej pracy.

Akumulatorowy klucz udarowy to sprzęt dla wymagających

Nowoczesne akumulatorowe klucze udarowe zapewniają odpowiednio dużo mocy do sprawnego odkręcania każdego rodzaju śrub – nie tylko w samochodach osobowych, lecz także w pojazdach ciężarowych, naczepach, maszynach rolniczych czy konstrukcjach metalowych.

Potęga, jaką zapewnia współczesny akumulatorowy klucz udarowy, tkwi przede wszystkim w wydajnym, energooszczędnym i trwałym elektrycznym silniku indukcyjnym, który generuje mnóstwo mocy przekazywanej do mechanizmu udarowego oraz do wału silnika, gwarantując odpowiednio duży moment obrotowy do sprawnego poradzenia sobie nawet z wyjątkowo oporną śrubą.

Silniki bezszczotkowe bezprzewodowych kluczy udarowych zasilane są pojemnymi akumulatorami litowo-jonowymi, które charakteryzują się wyjątkową gęstością prądową pozwalającą na płynne oddawanie energii do silnika elektrycznego. Jednocześnie ogniwa litowo-jonowe zapewniają długi czas pracy na jednym cyklu ładowania ogniw, a także szybkie ponowne ładowanie akumulatora.

Co może zaoferować Ci profesjonalny klucz udarowy?

Inwestując w sprawdzony model klucza udarowego pochodzący od renomowanego producenta, zyskasz przede wszystkim gwarancję, że tym niewielkim, poręcznym i ergonomicznym elektronarzędziem bez trudu odkręcisz niemal każdą śrubę, którą spotkasz na swojej drodze.

Nowoczesne konstrukcje akumulatorowych kluczy udarowych są w stanie wygenerować moment obrotowy do nawet 1050 Nm oraz zapewnić częstotliwość udaru w zakresie od 0 do aż 4000 ud./min. Jednocześnie parametry elektronarzędzi mogą być precyzyjnie dostosowywane do rodzaju prac dzięki paru biegom. Najczęściej klucze udarowe zapewniają typ mocowania wrzeciona na kwadrat ½”, ¾” lub 3/8” albo mocowanie na sześciokąt w rozmiarze ¼”.

Zwykle producenci wyposażają swoje urządzenia w jeden lub dwa akumulatory o napięciu znamionowym od 12 do 22V, co zapewnia wydajną i efektywną pracę. Najczęściej ogniwa akumulatorów zapewniają od 2 do 6 Ah, pozwalając na intensywną kilkugodzinną pracę na jednym cyklu ładowania.

Motoryzacja

Motoryzacja - najnowsze informacje

Rozrywka