niedziela, 18 lipca 2021 09:50

Alarm powodziowy w Skawinie. "Sytuacja bardzo szybko się zmienia" AKTUALIZACJA

Autor Marzena Gitler
Alarm powodziowy w Skawinie. "Sytuacja bardzo szybko się zmienia" AKTUALIZACJA

Kolejny raz woda zalała drogi w gminie Skawina, a linia aglomeracyjna nr 253 kierowana jest na inną trasę. Burmistrz Skawiny ogłosił alarm przeciwpowodziowy. "Sytuacja bardzo szybko się zmienia. Prosimy zachować ostrożność i śledzić na bieżąco komunikaty" - apeluje.

AKTUALIZACJA

Godz. 20:30

Sytuacja w Skawinie już się ustabilizowała. Drogi w gminie są przejezdne, chociaż w niektórych miejscach mogą pojawiać się utrudnienia - informuje samorząd. Sytuacja jest stabilna, ale służby wciąż pracują i są cały czas w gotowości do podjęcia kolejnych działań.

W dzisiejszych akcjach został wykorzystany dron, za pomocą którego monitorowano sytuację. Gmina zamieściła film, który pokazuje jak wyglądało popołudniu centrum Radziszowa. Tak wielkiej wody dawno tu nie było.

Drogi w Gminie Skawina są przejezdne, chociaż w niektórych miejscach mogą pojawiać się utrudnienia. Sytuacja jest stabilna, ale służby wciąż pracują i są cały czas w gotowości do podjęcia kolejnych działań. W dzisiejszych akcjach został wykorzystany dron, za pomocą którego monitorowano sytuację. Zobaczcie, jak wyglądało popołudniu centrum Radziszowa 👇

Opublikowany przez Gmina Skawina Niedziela, 18 lipca 2021

Godz. 12

Sytuacja powodziowa w Skawinie pogarsza się z minuty na minutę. Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Norobert Rzepisko ogłosił stan alarmu przeciwpowodziowego, który obowiązuje od dnia 18 lipca 2021 roku, godz. 10:00 do odwołania.

Ze względu na miejscowe podtopienia i trudną sytuację pogodową, część dróg w Gminie Skawina zostało zamkniętych lub jest nieprzejezdna. W Woli Radziszowskiej nieprzejezdna jest ul. Ul. Ostra Góra i Krakowska. Przez blisko godzinę nieprzejezdne były ulica Skawińska i Mickiewicza.

W Radziszowie zamknięte jest Zadworze w stronę sanatorium i ul. Jagodowa, utrudnienia występują na ul. Szkolnej. Na ul. Lipowa zapadł się się asfalt. W Skawinie zamknięte jest Starorzecze i Błonia. Droga ze Skawiny do Radziszowa jest zamknięta. Objazd prowadzi przez Rzozów.

Z powodu zalania dróg linia aglomeracyjna 253 została skierowana na trasę objazdową. Od przystanku Skawina Cmentarz linia kieruje się do przystanku Skawina Rynek i dalej przez Rzozów po trasie linii 263 do przystanku końcowego Radziszów PKP. Bez obsługi pozostają przystanki od: Skawina Popiełuszki do Wola Radziszowska Pętla, i w kierunku powrotnym: autobus kursuje po trasie linii aglomeracyjnej 263 do przystanku Skawina Cmentarz, gdzie wraca na stałą trasę do pętli Czerwone Maki.

To kolejna powódź w tym rejonie. Zaledwie dwa dni temu po przejściu nawałnicy zalane były ulice również w Woli Radziszowskiej oraz skrócona linia nr 253.  

foto: UMiG Skawina

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje