poniedziałek, 30 sierpnia 2021 11:37

Alarm przeciwpowodziowy w powiecie myślenickim! Poziom wód w rzekach niebezpiecznie się podnosi

Autor Norbert Kwiatkowski
Alarm przeciwpowodziowy w powiecie myślenickim! Poziom wód w rzekach niebezpiecznie się podnosi

Pogoda nie odpuszcza. W poniedziałek (30 sierpnia) starosta myślenicki ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe.  Jest to związek z ciągle podnoszącym się poziomem wód w rzekach i potokach na terenie całego powiatu.

O godz. 11 wodowskaz na Rabie w Stróży wskazywał na 199 cm i do przekroczenia stanu ostrzegawczego brakowało 21 cm. Najbardziej narażonym miejscem obecnie jest Lubień, gdzie na rzece Lubieńce (dopływ Raby) do przekroczenia stanu ostrzegawczego brakowało jeszcze mniej, bo tylko 4 cm.

W komunikacie czytamy: Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana całkowita suma opadów opadu od 35 mm do 50 mm, lokalnie do 70 mm. Miejscami możliwe są również burze. W obszarach występowania prognozowanych intensywnych opadów deszczu, prognozowane są wzrosty poziomu wody do strefy stanów wysokich. Na mniejszych rzekach wzrosty mogą mieć gwałtowny charakter. W miejscach wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a punktowo i krótkotrwale także alarmowych.

Pogotowie obowiązuje do odwołania.

Myślenice - najnowsze informacje