piątek, 9 lipca 2021 13:23

Andrychów: Policja połączyła siły ze Strażą Leśną

Autor Mirosław Haładyj
Andrychów: Policja połączyła siły ze Strażą Leśną

W ostatnich dniach policjanci z Komisariatu Policji w Andrychowie, wspólnie ze strażnikami Straży Leśnej w Andrychowie, przeprowadzili wspólne działania w terenach leśnych gminy Andrychów.

Działania były ukierunkowane głównie na wyeliminowanie procederu nielegalnego pozyskiwania drewna, kłusownictwa, szkodnictwa leśnego, w tym szczególnie uciążliwego zaśmiecania a także działania zmierzające do ukrócenia rajdów pojazdami typu crossy i quady po lasach w okolicy.

Przypominamy, że funkcjonariusze Straży Leśnej, podobnie jak policjanci, mają uprawnienia do legitymowania osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia, nakładania oraz pobierania grzywien, w drodze mandatu karnego, zatrzymywania i dokonywania kontroli środków transportu na obszarach leśnych oraz w ich bezpośrednim sąsiedztwie w celu sprawdzenia ładunku oraz przeglądania zawartości bagaży, w razie zaistnienia uzasadnionego podejrzenia popełnienia czynu zabronionego.

Zarówno strażnicy Straży Leśnej jak i policjanci z Komisariatu w Andrychowie zapowiadają, że wspólne patrole będą częstsze.

Inf.: KPP Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje