wtorek, 4 czerwca 2019 12:13

Andrychów. Próba wymuszenia z użyciem broni

Autor Joanna Frydrych
Andrychów. Próba wymuszenia z użyciem broni

Kryminalni z Andrychowa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego, do którego doszło końcem maja. Sprawcy grożąc pokrzywdzonemu bronią zażądali od niego wydania pieniędzy. Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 29 maja na terenie gminy Andrychów. Dwaj mężczyźni pojawili się na posesji pokrzywdzonego, który w tej samej chwili przyjechał samochodem do domu. Młodszy z napastników podbiegł do pojazdu krzycząc do 20-letniego kierowcy by wyłączył silnik i wysiadł z samochodu. Z kolei starszy z mężczyzn przyłożył mu do głowy broń mówiąc, że ma dwa dni by wydać im 10 tysięcy złotych. Wystraszony 20-latek zaczął uciekać, jednocześnie informując o zdarzeniu policję.
Sprawa trafiła w ręce kryminalnych z andrychowskiego komisariatu, którzy następnego dnia zatrzymali 43-letniego mieszkańca gminy a 31 maja zatrzymali drugiego z mężczyzn 28-latka (również mieszkańca gminy Andrychów). Podczas przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanych policjanci ujawnili i zabezpieczyli u każdego z mężczyzn broń gazową. Sprawcom przedstawiono zarzut usiłowania wymuszenia rozbójniczego, za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10. Prokuratura Rejonowa w Wadowicach wobec podejrzanych zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Info: KWP Kraków

Wadowice - najnowsze informacje