czwartek, 4 kwietnia 2024 06:35

Apple Watch - innowacyjny, bezpieczny, wielofunkcyjny

Autor Artykuł sponsorowany
Apple Watch - innowacyjny, bezpieczny, wielofunkcyjny

Apple to jeden z czołowych światowych producentów elektroniki. Marka to kojarzy się z komputerami czy smartfonami, ale zdecydowanie warto też nabyć sygnowany jej logiem zegarek.

Inteligentne zegarki, czyli smart watche, są obecnie bardzo popularne. Nic dziwnego, ponieważ oprócz tradycyjnego pokazywania czasu, oferują one wiele rozmaitych funkcji, znacząco ułatwiających życie. Dziś niemal każdy producent elektroniki ma swojej ofercie sprzęt tego typu. Sprawdźmy, dlaczego warto nabyć jeden z licznych modeli Apple Watch.

Apple Watch - zalety

Inteligentne zegarki od Apple są stylowe, lekkie oraz wytrzymałe, dzięki czemu idealnie sprawdzają się w codziennym użytkowaniu, nawet, jeśli odbywało się ono będzie w ekstremalnych warunkach. Poszczególne modele odznaczają się nowoczesnym designem i czytelnym ekranem, co sprawia, iż są one bardzo wygodne w obsłudze. Oferowane są szerokie możliwości personalizacji urządzenia, a także duża liczna dostępnych pasków do Apple Watch, dzięki czemu użytkownik może dopasować jego wygląd do osobistych preferencji. To nie wszystko, ponieważ Apple Watch ułatwia odczytywanie powiadomień ze smartfona, wyświetla wiadomości tekstowe oraz informuje o połączeniach głosowych. Za sprawą Apple Pay można też z łatwością zapłacić za zakupy.

Wielką zaletą tych urządzeń są czujniki monitorujące sen i szereg wskaźników zdrowotnych, na czele z tętnem i natlenieniem krwi. Sportowcom Apple Watch pomoże w odpowiedzialnym planowaniu ćwiczeń, interpretacji wyników i analizie postępów. Mówiąc krótko, jest to sprzęt, który przydać się może każdemu, w wielu okolicznościach.

Do listy plusów dodać trzeba i to, że wszystkie Apple Watch mają baterię, która wystarczy na cały dzień użytkowania. Zegarki te mogą pracować na jednym naładowaniu akumulatorka nawet do 18 godzin, a w przypadku Apple Watch Ultra - aż do 36 godzin! Urządzenia ładują się błyskawicznie, dzięki czemu po krótkim czasie uzupełniania energii gotowe są do ponownej pracy. Apple Watch na pewno nas nie zawiedzie!

Apple Watch - bogactwo funkcji

Wystarczy sparować Apple Watch z iPhone’em, aby pokazał pełnię swoich możliwości. Zalicza się do nich m.in. informowanie o nadchodzących czy nieodebranych połączeniach, a także inicjowanie ich z poziomu dotykowego ekranu Retina, okalanego przez niemal niedostrzegalne ramki. Zegarek od Apple oferuje również możliwość odpisywania na wiadomości tekstowe przy użyciu klawiatury QWERTY, funkcji wpisywania odręcznego lub dyktowania tekstu. Z poziomu wyświetlacza można też włączyć odtwarzanie ulubionej playlisty. Poza tym, Apple Watch zawiera funkcje związane z monitorowaniem zdrowia, w tym: powiadomienia o nieprawidłowościach tętna, arytmii oraz o pomiarze natlenienia krwi. Zegarek potrafi śledzić sen, zaś jego analiza na podstawie zmian aktywności i ruchów użytkownika dostarcza szereg przydatnych informacji oraz może przewidzieć upadek i powiadomić odpowiednie służby lub najbliższych.

Do tego dochodzą wspomniane wyżej opcje sportowe. Rozbudowana, lecz prosta w obsłudze aplikacja Trening pozwala śledzić spersonalizowane informacje o postępach ćwiczeń, czy też odbierać powiadomienia o osiąganych celach. Apple Watch daje także dostęp do historii naszej aktywności. Pomaga w kontrolowaniu lokalizacji i wysokości oraz udostępnia informacje dotyczące trasy prowadzącej do obranego celu. Obsługiwać może łączność GPS, oferując dostęp do aplikacji Kompas z funkcjami takimi jak Ślad oraz Punkt trasy. Niektóre modele, np. Apple Watch SE 44 mm, wyposażone są w funkcje Alarmowe SOS i Wykrywanie upadku.

Apple Watch uczyni nasze życie nie tylko wygodnym, ale też bardziej bezpiecznym i zdrowym.

Technologia - najnowsze informacje

Rozrywka