środa, 30 sierpnia 2023 13:50

Artur Kozioł wręczył na ręce ks. prot. Jarosława Antosiuka Medal Dobroci za pomoc uchodźcom

Autor Patryk Trzaska
Artur Kozioł wręczył na ręce ks. prot. Jarosława Antosiuka Medal Dobroci za pomoc uchodźcom

W takich chwilach trzeba myśleć o innych. Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka oraz członka Ruchu Samorządowego Tak Dla Polski, Artur Kozioł wręczył Medal Dobroci wraz z podziękowaniem za wsparcie dla osób dotkniętych wojną na Ukrainie  ks. prot. Jarosławowi Antosiukowi.

Przypomnijmy, Medale Dobroci – to podziękowanie za wielkie serce i gotowość do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Specjalne wyróżnienia otrzymują osoby, które w sposób szczególny i długotrwały angażują się w pomoc na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy przebywających na terenie Miasta i Gminy Wieliczka oraz które stale wspierają działania miasta na rzecz pomocy Ukrainie. W obliczu wojny i kryzysu uchodźczego wiele osób pośpieszyło z pomocą logistyczną i rzeczową. Wieliczanie od pierwszych dni wojny na Ukrainie okazali wielkie serce i zaangażowanie w pomoc, zarówno uchodźcom przebywającym w Wieliczce, jaki i tym, którzy pozostali w ojczystym kraju objętym wojną.

Podczas uroczystości święta patronalnego Krakowskiej Cerkwi Prawosławnej Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł wręczył na ręce ks. prot. Jarosława Antosiuka Medal Dobroci wraz z podziękowaniem za wsparcie dla osób dotkniętych wojną na Ukrainie.

Artykuł sponsorowany

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka