czwartek, 11 kwietnia 2024 08:41

Artur Kozioł z szerokim poparciem w II turze wyborów na burmistrza

Autor Artykuł sponsorowany
Artur Kozioł z szerokim poparciem w II turze wyborów na burmistrza

Trzy komitety uczestniczące w wyborach poparły Burmistrza Artura Kozioła. Obok Komitetu Wyborczego urzędującego burmistrza poparcie zadeklarowały: Komitet Wyborczy Wyborców Koalicji Obywatelskiej orazKomitet Wyborczy Wyborców Porozumienia Samorządowego.

Podczas konferencji przedstawiciele wymienionych komitetów wyrazili poparcie dla Artura Kozioła w II turze wyborów na burmistrza, która odbędzie się już za niecałe dwa tygodnie (21 kwietnia) i ogłosili większość.

Mamy silną i stabilną większość dla Mieszkańców

Większość, która będzie zarządzać samorządem Miasta i Gminy oraz Powiatu staje się faktem! 💪 #Wieliczka #Koalicja #KWWArturaKoziola

Opublikowany przez Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Środa, 10 kwietnia 2024

Podpisano także porozumienie pomiędzy komitetami, deklarując współpracę na płaszczyźnie Rady Miasta i Rady Powiatu w obszarach, które są zbieżne w wielu punktach programów wszystkich trzech ugrupowań. Wszystkie trzy komitety w swoich propozycjach ujęły między innymi plany dotyczące rozwoju infrastruktury edukacyjnej, w tym budowy nowej szkoły średniej, rozwoju infrastruktury komunikacyjnej, w tym parkingów wielopoziomowych i typu P&R, zapewnienia bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych, tworzenia nowych zielonych miejsc.W deklaracji wymieniono również tematy dt. rozwoju obszaru medycznego, w tym budowy szpitala, zapewnienia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami, kontynuacji wsparcia dla licznych zorganizowanych grup takich jak stowarzyszenia, zespoły, OSP, KGW i inne, budowa przyjaznej Wieliczki w wymiarze instytucjonalnym – wprowadzenie Karty Mieszkańca, budowa nowej Komendy Policji.

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka