niedziela, 30 stycznia 2022 07:02

Artyści wycofują swoje utwory ze Spotify. Przyczyną koronawirus

Autor Mirosław Haładyj
Artyści wycofują swoje utwory ze Spotify. Przyczyną koronawirus

Neil Young i Joni Mitchell zażądali usunięcia swojej muzyki z serwisu Spotify. Powodem jest obecność na platformie podcastu komika-koronasceptyka Joe Rogana.

Joe Rogan jest amerykańskim prezenterem, komikiem i aktorem, który od pewnego czasu nagrywa i udostępnia na Spotify podcast - "The Joe Rogan Experience". Wypowiada w nim koronasceptyczne teorie, mi.in sprzeciwiał się szczepieniu osób poniżej 21 roku życia, gościł także "guru antyszczepionkowców" Roberta Malone.

W odpowiedzi na zamieszczane na Spotify treści znany muzyk rockowy, Neil Young opublikował za pośrednictwem magazynu "Rolling Stone" list, w którym domagał się od właścicieli platformy usunięcia z niej swojej muzyki.

– Domagam się tego, bo Spotify szerzy fałszywe informacje o szczepieniach, które mogą potencjalnie grozić śmiercią tym, którzy w nie uwierzą

– napisał Young i dodał:

– Chcę, żebyście poinformowali niezwłocznie Spotify, że chcę DZISIAJ usunąć moją muzykę z ich platformy. Mogą mieć albo Rogana, albo Younga. Ale nie obu.

W efekcie muzyka Younga zniknęła z serwisu, który w oświadczeniu poinformował:

– Jest nam przykro z powodu decyzji Neila o usunięciu jego muzyki ze Spotify, ale mamy nadzieję, że wkrótce do nas powróci.

Do Neila Younga dołączyła kanadyjska piosenkarka Joni Mitchell:

– Postanowiłam usunąć całą moją muzykę ze Spotify. Nieodpowiedzialni ludzie szerzą kłamstwa, które kosztują ludzi ich życie. W tej kwestii solidaryzuję się z Neilem Youngiem oraz światowymi społecznościami naukowymi i medycznymi

– wyjaśniła cytowana przez portal interia.pl artystka na swojej stronie.

Inf.: interia.pl

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje