środa, 5 stycznia 2022 21:22

Awantury, kłótnie domowe, nietrzeźwi kierowcy - w ciągu 2 dni policja interweniowała 109 razy

Autor Głos 24
Awantury, kłótnie domowe, nietrzeźwi kierowcy - w ciągu 2 dni policja interweniowała 109 razy

Zakłócenia porządku, awantury i kłótnie domowe, nietrzeźwi kierujący oraz zdarzenia drogowe – to tylko niektóre ze zgłoszeń, na które reagowali policjanci z Suchej Beskidzkiej podczas minionego sylwestrowego weekendu. W tym czasie funkcjonariusze interweniowali 109 razy, z czego 16 zdarzeń stanowiły interwencje domowe natomiast 4 drogowe. Policja złapała 3 nietrzeźwych kierujących, a także zatrzymała jednego poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości.

W miniony weekend policjanci z powiatu suskiego interweniowali 109 razy. Był to wytężony czas pracy nie tylko policjantów prewencji, ale również funkcjonariuszy ruchu drogowego, wydziału kryminalnego oraz funkcjonariuszy komisariatów policji w Jordanowie i Makowie Podhalańskim.

Policjanci podjęli 16 interwencji domowych oraz doprowadzili do wytrzeźwienia 2 osoby, które przesadziły z alkoholem. Podczas minionego weekendu mundurowi pracowali przy 1 kolizji, natomiast 3 kierujących będzie odpowiadać za przestępstwo w związku z kierowaniem pojazdem mechanicznym, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Pierwszy z nich 1 stycznia około godziny 4:00, poruszając się drogą wojewódzka w Skawicy, zjechał na chodnik, a następnie uderzył swoim audi w przystanek autobusowy. Kierującym okazał się 30-letni mieszkaniec powiatu suskiego. Po zbadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że ma on w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Tego samego dnia, 69-letni kierujący seatem w miejscowości Zawoja na drodze powiatowej stracił panowanie nad kierowanym samochodem i uderzył najpierw w słup telekomunikacyjny, a następnie w ogrodzenia dwóch posesji. Po zbadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że ma on w organizmie 1,5 promila alkoholu. Trzeci z kierujących, który nie zważał na własne bezpieczeństwo oraz innych uczestników ruchu został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego w Suchej Beskidzkiej na ulicy Mickiewicza. Badanie stanu trzeźwości 40-letniego mieszkańca powiatu suskiego, który kierował samochodem marki Opel, wykazało prawie 2 promile alkoholu.

W okresie sylwestrowym i Nowego Roku na drogach powiatu suskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Jedyna kolizja w tym okresie miała miejsce w Naprawie, gdzie kierujący oplem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia bocznego z jadącym prawidłowo samochodem marki BMW. W wyniku zderzenia poza pojazdami nikt nie ucierpiał, natomiast sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym już według nowego taryfikatora w kwocie 1020 zł.

– Przypominamy, że szybciej zapadający zmrok oraz opady deszczu lub śniegu wymagają od wszystkich szczególnej ostrożności. Najwięcej w kwestii wspólnego bezpieczeństwa zależy od samych uczestników ruchu drogowego

– pisze policja.

Inf. i foto: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje