środa, 18 listopada 2020 14:56

Będą kolejne urządzenia do tlenoterapii dla krakowskiego szpitala

Autor Marzena Gitler
Będą kolejne urządzenia do tlenoterapii dla krakowskiego szpitala

Wojewoda Małopolski oraz Urząd Marszałkowski w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej - Pakiet Medyczny zadeklarowali zakup dodatkowych 12  aparatów do donosowej tlenoterapii wysokoprzepływowej dla chorych na COVID dla Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II.

W szpitalu utworzono 49 łóżkek dla pacjentów chorych na COVID-19, z których 17 listopada zajętych było 31. 11 z pacjentów znajdowało się na intensywnej terapii i wymagało zastosowania respiratora.

Oprócz respiratorów krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II posiada 12 aparatów do donosowej tlenoterapii wysokoprzepływowej (10 zakupił z własnych środków). 7 urządzeń jest stosowanych w leczeniu chorych na COVID-19. Aparaty te stosowane są w leczeniu pacjentów z ciężkimi postaciami COVID-19 i niewydolnością oddechową, poprawiając ich stan, co pozwala często uniknąć podłączenia pacjenta do respiratora.

W związku z możliwością wzrostu liczby ciężkich przypadków COVID-19 hospitalizowanych w naszym szpitalu istnieje potrzeba zakupu dodatkowych 12 takich aparatów - informuje szpital, który zorganizował też zbiórke na zakup urządzenia do tlenoterapii. Jak mozna ją wspomóc pisaliśmy tu:

Krakowski Szpital Specjalistyczny im. JP II prosi o pomoc w zakupie aparatu do tlenoterapii
Apel o wsparcie zakupu specjalistycznego sprzętu został umieszczony na stronie internetowej placówki. Jak wpomóc akcję i dlaczego urządzenie jest tak niezbędne?

Jak informuje placówka, wsparcie na zakup aparatów zadeklarował Wojewoda Małopolski oraz Urząd Marszałkowski w Krakowie w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej - Pakiet Medyczny. Będą służyć leczeniu chorych na COVID-19 oraz pacjentów z innymi ciężkimi schorzeniami układu oddechowego i układu krążenia z całej Polski, w czym specjalizuje się Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II.

Należy podkreślić, że obecnie Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II zajmuje się cały czas wysokospecjalistycznym leczeniem pacjentów kardiologicznych niezakażonych koronawirusem, dla których w czasie pandemii dostępność do właściwego leczenia, możliwego jedynie w warunkach szpitalnych jest znacznie ograniczona.

foto: KSS im. JPII

zobacz też:

Małopolska. Wykrywalność testów na koronawirusa to już prawie 100%. Czy to dobrze?
Skuteczność wykrywania wirusa SARS-CoV-2 w Małopolsce wynosi już prawie 100 procent. Oznacza to, że niemal każdy wykonany test jest pozytywny a także... że z systemu umykają osoby zakażone bezobjawowe, które są zakazicielami.
Kraków. Pracownicy sanepidu bez dodatku specjalnego i pracy zdalnej. Proszą o pomoc
Pracownicy krakowskiego sanepidu wołają o pomoc. List z zarzutami na dyrektora wysłali do różnych instytucji i posłów.
koronawirus najnowsze informacje
Kraków

Kraków - najnowsze informacje