czwartek, 9 maja 2024 07:57

Będzie bezpośrednie połączenie lotnicze z Krakowa do Kuwejtu. Od kiedy?

Autor Katarzyna Domagała
Będzie bezpośrednie połączenie lotnicze z Krakowa do Kuwejtu. Od kiedy?

Kuwejcka tania linia lotnicza Jazeera Airways od 11 czerwca uruchomi bezpośrednie połączenie pomiędzy stolicą tego państwa Kuwejtem i Krakowem. Przewoźnik zapowiedział to w swoich mediach społecznościowych.

Jak wynika z systemu rezerwacyjnego przewoźnika, loty na trasie Kuwejt – Kraków będą wykonywane od 11 czerwca dwa razy w tygodniu: we wtorki i piątki z wykorzystaniem samolotów Airbus A320.

Uncover the timeless charm of Kraków, Poland, with our new flights starting June 11th. Round trips from just KD 169. اكتشف مدينة كراكوف البولندية الساحرة مع رحلاتنا الجديدة التي ستنطلق ابتداءً من 11 يونيو. رحلات ذهاب وعودة ابتداءً من 169 د.ك فقط! #FlyMore #TravelWithJazeera #VisitKrakow

Opublikowany przez Jazeera Airways Wtorek, 7 maja 2024

Jazeera Airways

Jazeera Airways to kolejny bliskowschodni przewoźnik, który będzie latał do Krakowa. Od kilku lat obecny jest tutaj Flydubai z połączeniem z Dubaju, a od zeszłego roku Turkish Airways latający ze Stambułu. Z końcem czerwca loty z Szardży w Zjednoczonych Emiratach Arabskich uruchomi Air Arabia.

Kraków Airport

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsługiwanych pasażerów i największym portem regionalnym. W zeszłym roku lotnisko osiągnęło rekordowy wynik, obsługując ponad 9,4 mln podróżnych. W tym roku planuje przekroczyć poziom 10 mln osób. W wiosenno-letniej siatce połączeń posiada ono 150 połączeń do 33 krajów, realizowanych przez 26 linii lotniczych.

Źródło: PAP

Fot.: Pixabay

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka