czwartek, 28 października 2021 09:16

Benefis profesora nowotarskiej uczelni

Autor Edyta Sowa
Benefis profesora nowotarskiej uczelni

23. października Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu obchodziła swoje 20 - lecie. W auli PPUZ odbył się benefis Profesora Stanisława Hodorowicza.

Był to hołd oraz podziękowanie za trud włożony w starania o powstanie na Podhalu szkoły wyższej. Profesor Stanisław Hodorowicz był nie tylko mocno zaangażowany w jej powstanie, jak również przez 11 lat pełnił funkcję rektora Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu.

Uroczystość była podzielona na cztery części: pierwszą z nich poprowadzili Bartłomiej Koszarek oraz Stanisław Łukaszczyk, którzy zadawali benefisantowi pytania dotyczące korzeni oraz kwestii regionalnych. Drugą część imprezy – dotyczącą działalności naukowej, akademickiej i społecznej – poprowadziła Stanisława Trebunia-Staszel, a trzecia odsłona nawiązywała do Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu i tę część benefisu poprowadzili dr Bianka Godlewska-Dzioboń, prorektor ds. współpracy i projektów oraz kanclerz mgr Andrzej Sasuła. Uroczystość zakończyła rozmowa o teraźniejszości, którą moderowała dr hab. Anna Mlekodaj, prof. uczelni. Benefis poprowadzili Helena Buńda i Andrzej Skupień.

Był to wieczór wspomnień i wzruszeń, przepełniony góralską muzyką, a uświetnili go występami: Kapela Hanki Wójciak, zespół „Mali Wiyrchownie” z Bukowiny Tatrzańskiej, Jan Karpiel Bułecka oraz uczelniany zespół „Młode Podhale”.

info i foto. PPUZ

Podhale

Podhale - najnowsze informacje