poniedziałek, 10 maja 2021 14:26

Bestialski atak 23-latka z Chrzanowa. Grozi mu nawet dożywocie

Autor Norbert Kwiatkowski
Bestialski atak 23-latka z Chrzanowa. Grozi mu nawet dożywocie

23-latek z Chrzanowa odpowie przed sądem na wiele zarzutów za które grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Mężczyzna kilka dni temu ugodził nożem przyjaciela swojej matki. Oprócz usiłowania zabójstwa mężczyzna przyczynił się do uszkodzenia ciała u własnej matki. Kolejne trzy zarzuty pochodzą z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii - dwa za posiadanie środków odurzających w postaci marihuany i amfetaminy, a także za uprawę konopi indyjskich.

Do zdarzenia doszło 8 maja około godziny 7.  Z numerem alarmowym skontaktował się 40-latek, który twierdził że na jednym z przystanków autobusowych w Chrzanowie został ugodzony nożem przez dwóch nieznanych mu mężczyzn. Po przybyciu na miejsce odpowiedni służb, ranny został przetransportowany do szpitala.

Na miejscu pozostała kobieta, która towarzyszyła 40-latkowi.  Początkowo jej zeznania były kłamstwem, ponieważ twierdziła, że za atak odpowiadają dwóch nieznanych mężczyznach. Wymyśleni napastnicy mieli zaatakować 40-latka, lecz prawda okazała się inna.

Do zdarzenia doszło bowiem w mieszkaniu na jednym z osiedli w Chrzanowie. Gdy w budynku była kobieta oraz pokrzywdzony, do środka wszedł 23-letni syn kobiety. Między całą trójką doszło do nieporozumień i w trakcie przepychanek 23-latek chwycił nóź i dwukrotnie ugodził przyjaciela matki, po czym uciekł z mieszkania. Kobieta z rannym przyjacielem wezwali taksówkę i odjechali w kierunku centrum miasta. Na przystanku komunikacji miejskiej, na ul. Niepodległości powiadomili numer alarmowy opowiadając naprędce zmyśloną historyjkę o dwóch napastnikach, chcąc wezwać pogotowie by udzieliło pomocy rannemu.

Chrzanowscy policjanci natychmiast udali się do miejsca faktycznego zdarzenia, czyli mieszkania kobiety, gdzie zatrzymali sprawcę. W trakcie przeszukania zabezpieczono nóż, a w mieszkaniu jej syna funkcjonariusze natrafili na pewne ilości marihuany i amfetaminy, a także uprawę 6 roślin konopi indyjskich.

Prokurator przedstawił mężczyźnie 5 zarzutów m.in. usiłowania zabójstwa, uszkodzenia ciała, posiadania środków odurzających i uprawy konopi indyjskich.  23-latkowi grozi nawet dożywocie.

Info oraz foto: małopolska.policja.gov.pl

Chrzanów - najnowsze informacje