czwartek, 5 stycznia 2023 10:50

[Drastyczne zdjęcia] Bestialstwo w Ptaszkowej. "Dlaczego właśnie Ty?" Zabili go w lesie z premedytacją

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
[Drastyczne zdjęcia] Bestialstwo w Ptaszkowej. "Dlaczego właśnie Ty?" Zabili go w lesie z premedytacją

3 stycznia w lesie niedaleko Grybowa zginął Śnieżek. Czworonóg, który od lat stronił od ludzi, stał się ofiarą zwyrodnialca. Trwają poszukiwania sprawcy.

Śnieżek zginął na pograniczu Ptaszkowej i Cieniawy od rany postrzałowej. Był stroniącym od ludzi czworonogiem. Mimo tego, że wybrał dzikie życie, trafił na ludzi, którzy dali mu ciepłą budę oraz jedzenie. Znalazł też ciepły i bezpieczny kąt u jednej z mieszkanek Cieniawy, ale tęsknił za wolnością, więc uciekł. Przez 15 dni poszukiwania prowadziła pani Renata. Niestety, ich finał okazał się tragiczny.

Zdaniem pani Renaty pies został zabity z premedytacją, najprawdopodobniej z broni kulowo- śrutowej.

– Dlaczego właśnie Ty...? Z wielkim żalem piszę dzisiaj, po 15 dniach szukania znalazłam Śnieżka

– pisze pani Renata i dodaje:

– Zabity z premedytacją z grubej broni... Ptaszkowa, udostępniajcie, żeby znaleźć morderców Śnieżka. Hej kłusownicy, żeby was piekło pochłonęło ... Nie zostawię tego... (...) Są ślady kładów,w lesie jest zakaz jazdy kładami i płoszenia zwierząt. Wszyscy kładowcy, którzy jeżdżą po lesie, będą ukarani... Teraz będą wzmożone kontrole... Policja zabezpiecza wszelkie ślady, Śnieżek pojechał na sekcję zwłok...

Pani Renata w swoim wpisie wspomina:

– Śnieżek mieszkał w lesie, tam czuł się dobrze i tam umarł. Las był jego domem i pewnie by żył, gdybyście go nie zastrzelili. Radził sobie z mrozem i głodem... Po prostu był twardzielem.

Pani Renata apeluje, by każdy, kto cokolwiek wie w tej sprawie, skontaktował się z nią za pomocą mediów społecznościowych w prywatnej wiadomości.

Inf. i foto: Renata Jez Byrne

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje