czwartek, 2 września 2021 09:49

Bez gotówki, karty i... sprzedawcy. Żabka otwiera pierwszy automatyczny sklep w Krakowie

Autor Marzena Gitler
Bez gotówki, karty i... sprzedawcy. Żabka otwiera pierwszy automatyczny sklep w Krakowie

W Krakowie rusza pierwszy bezobsługowy sklep spożywczy Żabka. Klienci nie muszą mieć ze sobą gotówki, kart płatniczych, ani korzystać z kas samoobsługowych. Wystarczy aplikacja w smartfonie. Będzie otwarty 24 godziny na dobę.

Czy można otworzyć sklep w którym nie płaci się ani gotówka ani kartą? Mało tego, nie spotkasz tam obsługi i sprzedawcy? Okazuje się, że jest to możliwe. Wystarczy posiadać smartfona z aplikacją. Kodem w apce otwiera się drzwi do sklepu. „Wystarczy smartfon z zainstalowaną aplikacją Żappka oraz aktywacja usługi Żappka Pay. Przed wejściem do Żappka Store aplikacja wygeneruje jednorazowy, przypisany do punktu kod QR, który należy zeskanować na czytniku przy drzwiach. Po zeskanowaniu kodu drzwi otworzą się automatycznie. Gdy będziemy już w środku, zakupy zajmą tylko chwilę – wystarczy wziąć z półki wybrane produkty i… wyjść” – tłumaczy sieć.

Pierwszy sklep automatyczny sieci w Polsce funkcjonuje na Międzynarodowych Targach Poznańskich.  W czerwcu Żabka zapowiedziała uruchomienie 40 takich sklepów w całym kraju. Zakupy są w nich dostępne 24 godziny na dobę, w każdy dzień, również w niedziele i święta.

Automatyczna, samoobsługowa Żabka właśnie montuje swoje urządzenia na krakowskim Dworcu Głównym.

Samoobsługowa Żabka koło Dworca Głównego w Krakowie
Samoobsługowa Żabka koło Dworca Głównego / Fot.: Czytelnik / Głos24

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka