piątek, 18 czerwca 2021 07:26

Bezcenne relikwie odnalezione! Kto je przyniósł?

Autor Mirosław Haładyj
Bezcenne relikwie odnalezione! Kto je przyniósł?

O szczęśliwym finale poszukiwań bezcennych relikwii św. Brata Alberta poinformował posługujący w kościele św. Józefa kapłan.

Tydzień temu informowaliśmy, że z podgórskiego kościoła św. Józefa skradziono bezcenne relikwie św. Brata Alberta. Posługujący w parafii ks. Jarek Raczak w piątek (18 czerwca) rano, podał informację, że się odnalazły.

– Skradzione relikwie Świętego Brata Alberta wróciły do naszego sanktuarium! Tuż przed godziną 7.00 przyniósł je sam sprawca. Modlitwy zostały wysłuchane. Bogu niech będą dzięki!!

– napisał kapłan na swoim Twitterze.

Relikwii św. Brata Alberta/Fot.: Twitter/ks. Jarek Raczak
Relikwii św. Brata Alberta/Fot.: Twitter/ks. Jarek Raczak

Przypomnijmy, relikwiarz został skradziony 11 czerwca. Znajdował się w lewej nawie kościoła w ołtarzu Apostołów Miłosierdzia – Jana Pawła II, brata Alberta i Faustyny Kowalskiej.

Skruszony złodziej odniósł relikwiarz

Po więcej szczegółów w tej sprawie udaliśmy się do parafii i kościoła św. Józefa, który 19 marca został ogłoszony sanktuarium.

– Dziś przed godziną 7:00 sprawca kradzieży zwrócił relikwie Świętego Brata Alberta do naszego sanktuarium. Wyraził skruchę i przeprosił za zaistniałą sytuację. Jak sam stwierdził trudno mu było znaleźć jakiś racjonalne wytłumaczenie. Jest w trudnej sytuacji życiowej

– powiedział w rozmowie z naszą redakcją ks. Raczak i dodał:

– Jako wspólnota parafialna bardzo się cieszymy z powrotu Świętego Brata Alberta do naszego sanktuarium. Bardzo wymowne jest to, że dokładnie wczoraj przypadało Jego liturgiczne wspomnienie. W poszukiwanie relikwii zaangażowało się wiele osób. Wszystkim chcemy podziękować za pomoc i przede wszystkim za modlitwę.

Ks. Raczak zapytany o to, czy parafia będzie chciała ukarania złodzieja w związku z tym, że sam zgłosił się ze skradzionym relikwiarzem, powiedział:

– Sprawca okazał skruchę i oddał skradzione relikwie - można powiedzieć nawrócił się. Myślę, że ze strony sanktuarium nie będzie roszczenia o ukaranie go. Wręcz przeciwnie, po pierwszych rozmowach chcielibyśmy temu człowiekowi w jakiś sposób pomóc. Na dzisiaj trudno jest mi powiedzieć jak, ale najbliższe dni pozwolą nam wspólnie coś wypracować.

Czytaj również:

Kraków. Skradziono bezcenne relikwie św. brata Alberta. Parafia prosi o pomoc
Kraków wiadomości. Z kościoła p.w. św. Józefa na krakowskim Podgórzy skradziono relikwie św. brata Alberta. Parafia prosi o pomoc w ich odzyskaniu.
Kraków: Nowe sanktuarium na mapie miasta
19 marca w uroczystość Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny ks. arcybiskup Marek Jędraszewski ogłosi podgórski kościół pod wezwaniem św. Józefa sanktuarium. Nadchodzące wydarzenia będą dla podgórskiej parafii wyjątkowe i historyczne. Nadanie tytułu sanktuarium tutejszemu kościołowi odbędzie się nie …

Inf. i foto: Twitter/ks. Jarek Raczak

Kraków

Kraków - najnowsze informacje