sobota, 13 stycznia 2024 08:30

Kraków sfinansuje kastrację, sterylizację i chipowanie kotów

Autor Karolina Kurando
Kraków sfinansuje kastrację, sterylizację i chipowanie kotów

Kraków kolejny raz przychodzi z pomocą zwierzętom, tym razem domowym i wolno żyjącym kotom. Miasto opłaci zabiegi kastracji, sterylizacji i chipowania.

Kastracja i sterylizacja to zabiegi pozwalające ograniczyć bezdomność zwierząt. Dzięki nim nie pojawiają się kolejne mioty, co jednocześnie wpływa na jakość pomocy i opieki sprawowanej nad dotychczasowymi podopiecznymi. Chipowanie z kolei również przyczynia się do zmniejszenia bezdomności. Jednocześnie zwiększa szansę na odnalezienie zaginionego zwierzęcia.

Źródło: materiały prasowe

Projekt darmowej kastracji, sterylizacji i chipowania trwa przez cały rok, do czasu wyczerpania się puli środków, która została przeznaczona na akcję. Obejmuje ona również psy, dla nich jednak dostępne jest jedynie chipowanie.

Zabiegi realizowane będą w trzech lecznicach weterynaryjnych: Przychodni weterynaryjnej Melwet (ul. Zakręt 3, tel.: 884 865 978), Gabinecie weterynaryjnym Ambuvet (ul. Wybickiego 3a, tel.: 507 155 142) oraz w Przychodni weterynaryjnej Iris (ul. Senatorska 25, tel.: 12 427 20 18).

W celu umówienia zabiegu należy skontaktować się z Wydziałem Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa (os. Zgody 2, tel.: 12 616 55 55).

Uwaga! Akcja obejmuje jedynie zwierzęta, których właściciele są mieszkańcami Krakowa. Ponadto zwierzę obowiązkowo musi posiadać książeczkę zdrowia.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka