wtorek, 8 czerwca 2021 10:34

Białka: Siekierą zabił 49-latkę. Został aresztowany [VIDEO]

Autor Mirosław Haładyj
Białka: Siekierą zabił 49-latkę. Został aresztowany [VIDEO]

48-latek, który pozbawił życia swoją konkubinę usłyszał zarzut zabójstwa i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

2 czerwca około 9:45 policjanci KP w Makowie Podhalańskim otrzymali zgłoszenie o znalezieniu w miejscowości Juszczyn zwłok zamordowanej 49-letniej kobiety. Ciało kobiety znalazł w domu jej ojciec, natomiast sąsiedzi zadzwonili na numer alarmowy i powiadomili o zabójstwie. Na miejscu zdarzenia wykonano oględziny pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Suchej Beskidzkiej, w trakcie których zabezpieczono siekierę, która była narzędziem zbrodni. Zwłoki decyzją prokuratora zostały skierowane do Zakładu Medycyny Sądowej.

Równolegle do czynności na miejscu zabójstwa policjanci szukali sprawcy- konkubenta denatki. Już pół godziny później, w miejscowości Białka funkcjonariusze zatrzymali 48-latka, podejrzewanego o pozbawienie jej życia. Mężczyzna był nietrzeźwy i został osadzony w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych suskiej komendy do dyspozycji Prokuratury.

Po wytrzeźwieniu sprawca usłyszał zarzut zabójstwa, za co może mu grozić kara dożywotniego więzienia a Sąd Rejonowy w Suchej Beskidzkiej zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Fot., video i inf.: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje