środa, 9 lutego 2022 15:06

Biały Dunajec. Mercedes wjechał pod pociąg. Dwie osoby ciężko ranne

Autor Marzena Gitler
Biały Dunajec. Mercedes wjechał pod pociąg. Dwie osoby ciężko ranne

Do poważnego wypadku doszło na przejeździe kolejowym w Białym Dunajcu. Pociąg uderzył w mercedesa. Dwie osoby zostały ciężko ranne.

Osobowy mercedes wjechał na przejazd kolejowy w Białym Dunajcu około godziny 14.00. W samochód uderzył nadjeżdżający skład z Zakopanego do Nowego Targu. Auto po uderzeniu pociągu zostało odrzucone do tyłu. Dwie osoby były zakleszczone w pojeździe.

Na miejscu bardzo szybko pojawiły się służby ratunkowe, które udzielały pomocy poszkodowanym. Siedzącym z przodu kierowcy i pasażerowi nic się nie stało. Ciężko ranne zostały dwie osoby, które jechały na tylnym siedzeniu mercedesa. Pociągiem podróżowało ok. 70 osób. Na szczęście nikt z nich nie ucierpiał.

Z wstępnych ustaleń policji wynika, że pochodzący z województwa dolnośląskiego kierowca mercedesa wjechał na przejazd kolejowy na czerwonym świetle. Policja potwierdziła, że był trzeźwy. W rozmowie z policjantami zakopiańskiej drogówki stwierdził, że oślepiło go słońce.

Na miejscu trwają oględziny z udziałem biegłego. Ruch pociągów na trasie z Zakopanego do Nowego Targu do zakończenia czynności został wstrzymany. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

fot. policjazakopane

Podhale

Podhale - najnowsze informacje