wtorek, 3 marca 2020 10:49

Biały Dunajec. Sprawca potrącenia pieszej, który uciekł z miejsca wypadku aresztowany

Autor Mirosław Haładyj
Biały Dunajec. Sprawca potrącenia pieszej, który uciekł z miejsca wypadku aresztowany

32-letni mężczyzna, który potrącił pieszą w miejscowości Biały Dunajec, został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za jazdę po alkoholu, spowodowanie wypadku i nie udzielenie pomocy poszkodowanej grozi mu do 12 lat w więzieniu.

29 lutego tuż po godzinie 13:00 w miejscowości Biały Dunajec na wysokości sklepu doszło do potrącenia pieszej, 64-letniej mieszkanki tej miejscowości. Sprawca wypadku kierujący BMW nie zatrzymał się, aby udzielić pomocy poszkodowanej, odjeżdżając dalej w kierunku Nowego Targu.

Za uciekającym BMW ruszyli świadkowie zdarzenia. Na wysokości stacji kolejowej w Białym Dunajcu kierowca zjechał na pobocze i tam został ujęty przez świadków zdarzenia. Chwilę później został oddany w ręce policjantów wracających po służbie do domu. Badania alkomatem potwierdziło, że kierowca prowadził samochód pod wpływem alkoholu z wynikiem 1,8 promila.

Poszkodowana w wypadku kobieta z ciężkimi obrażeniami ciała trafiła do zakopiańskiego szpitala. Policjanci i prokuratorzy niezwłocznie podjęli ustalenia, aby wyjaśnić okoliczności i przebieg wypadku. W policyjnych oględzinach uczestniczył również biegły z zakresu techniki samochodowej i ruchu drogowego. Pojazd zabezpieczono procesowo do dalszych szczegółowych oględzin.

Mężczyzna 32-leni mieszkaniec Warszawy, przyznał się, że to on prowadził swój samochód m-ki BMW, jednak nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. Kierowca usłyszał już zarzuty za spowodowania wypadku, ucieczkę z miejsca zdarzenia oraz jazdę po alkoholu. Grozi mu za ten czyn do 12 lat w więzieniu i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny z Warszawy, a zakopiański sąd, przychylając się do tego wniosku, aresztował 32-latka na trzy miesiące.

Fot. i inf.: KPP Zakopane

Podhale

Podhale - najnowsze informacje