poniedziałek, 24 kwietnia 2023 07:39

Biegł w Cracovia Maratonie. Nagle upadł na ziemię. Liczył się czas

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Biegł w Cracovia Maratonie. Nagle upadł na ziemię. Liczył się czas

Strażnicy miejscy udzielili pomocy jednemu z uczestników, który zasłabł podczas Cracovia Maraton.

Wczoraj odbył się Cracovia Maraton. Strażnicy zabezpieczający odcinek trasy w Nowej Hucie zauważyli, jak jeden z uczestników biegu wyraźnie słabnie, po czym upada na ziemię. Funkcjonariusze natychmiast podbiegli do niego.

- Przetransportowali go na zieleniec, schłodzili zimną wodą i ułożyli w pozycji bocznej bezpiecznej. Wezwani na miejsce ratownicy podali mężczyźni tlen, a następnie zabrali go do szpitala

- relacjonują strażnicy.

Jego narzeczona prosi o pomoc: "Wierzę w moc internetu i w mimo wszystko w uczciwych i z dobrym sercem ludzi"

Cracovia Maraton

23 kwietnia świętowano okrągły jubileusz – po raz 20. wystartował Cracovia Maraton. Uczestnicy zmagali się z królewskim dystansem 42 km i 195 m „z historią w tle”.

W maratonie pobiegło ponad 6 000 biegaczy z całego świata – łącznie z ponad 50 krajów.

Wyniki:

  • Zawodnicy: 1 miejsce – Lani Rutto (Kenia); 2 miejsce – David Kiprono Metto (Kenia); 3 miejsce – Ezekiel Kipkorir (Kenia)
  • Zawodniczki: 1 miejsce – Lina Kiriliuk (Litwa); 2 miejsce – Ruth Chemisto Matebo (Kenia); 3 miejsce – Ewa Jagielska (Polska)

Inf. i foto: Straż miejska

Jego narzeczona prosi o pomoc: “Wierzę w moc internetu i w mimo wszystko w uczciwych i z dobrym sercem ludzi”
Narzeczona motocyklisty, który zginął w wyniku wypadku, do którego doszło 14 września 2021 przed godziną 8:00 na ul. Sosnowieckiej (przy parkingu IKEA od strony galerii Bronowice), szuka świadków zdarzenia. W mediach społecznościowych pojawił się apel o pomoc. Narzeczona motocyklisty, który zginął …
Kraków

Kraków - najnowsze informacje