czwartek, 21 października 2021 11:36

Biuro rachunkowe - dla kogo?

Autor kal
Biuro rachunkowe - dla kogo?

Każdy przedsiębiorca, bez względu na to, w jakiej dokładnie branży działa i na jaką skalę, zobowiązany jest prowadzić księgowość. Przedsiębiorcy muszą również dokonywać rozliczeń z urzędem skarbowym oraz z ZUS. Samodzielne prowadzenie księgowości i rozliczeń może być nie tylko czasochłonne, ale również bardzo ryzykowne, bowiem w tych tematach wymagane jest posiadanie specjalistycznej wiedzy, tak aby nie popełniać żadnych błędów. Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest powierzenie prowadzenia księgowości biuru rachunkowemu w Poznaniu. Oferta biura skierowana jest zarówno do przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność jednoosobową, jak i do właścicieli spółek osobowych czy kapitałowych. Doświadczony księgowy zajmie się nie tylko ewidencjonowaniem dokumentów, ale również złoży za przedsiębiorcę wszelkie, niezbędne deklaracje podatkowe. Dzięki temu właściciele firm mogą skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na rozwijaniu swojego biznesu.

Księgowość w dobrych rękach

Biuro rachunkowe Poznań zatrudnia osoby z dużym doświadczeniem, a także z odpowiednim przygotowaniem merytorycznym. Przedsiębiorca, który powierza swoje finanse specjalistom, może być pewien, że oddaje je w dobre ręce. Warunki współpracy zawsze ustalane są indywidualnie, zgodnie z wymaganiami i potrzebami klienta, a także specyfiką branży, w której działa jego firma. Niemniej jednak do obsługi firmy zwykle powoływany jest jeden księgowy - inaczej jest w przypadku dużych spółek, które potrzebują kompleksowej obsługi księgowej. Kontakt z osobą prowadzącą sprawy księgowe firmy możliwy jest poprzez łącza zdalne, lecz istnieje również możliwość umówienia indywidualnego spotkania. Księgowi doskonale zdają sobie sprawę z tego, że przedsiębiorcy często nie znają się na obowiązujących przepisach podatkowych czy z zakresu prawa finansowego. Nie muszą - ostatecznie powierzają oni księgowość Poznań, a często szeroko pojęte finanse firmy, profesjonalistom. Dlatego też księgowy na bieżąco informuje przedsiębiorcę o wszelkich zmianach w prawie, które dotyczą właścicieli danych jednostek gospodarczych.

Oszczędności dla przedsiębiorcy

Nawiązanie współpracy z dobrym biurem rachunkowym pomaga przede wszystkim zoptymalizować koszty prowadzonej działalności gospodarczej. Przedsiębiorcy nie mają bowiem obowiązku kupować licencji na użytkowanie programu do prowadzenia księgowości, nie muszą również opłacać wynagrodzenia księgowej ani wyposażać jej stanowiska pracy. Warto jednak zwrócić uwagę na korzyści, których nie sposób wycenić. Mowa tutaj przede wszystkim o zaoszczędzonym czasie - przy współpracy z biurem rachunkowym jedynym obowiązkiem przedsiębiorcy jest dostarczenie na czas dokumentów księgowych. Nie musi on śledzić zmian w przepisach, samodzielnie ewidencjonować dokumentacji czy sprawdzać poprawności wyliczeń programu do prowadzenia księgowości. Co więcej, przedsiębiorcy zyskują pewność, że wszelkie rozliczenia podatkowe czy składkowe zostały wykonane w ustawowych terminach. Nie obawiają się oni kontroli ze strony organów podatkowych, bowiem podczas niej reprezentuje ich pracownik biura rachunkowego.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje