piątek, 12 października 2018 12:41

Bochnia: darmowe porady prawne

Autor Mądry Natalia
Bochnia: darmowe porady prawne

W czwartek 11 października br., na bocheńskim Rynku trwała kampania informacyjno-promocyjna dotycząca Darmowych Porad Prawnych, realizowana przez Starostwo Powiatowe w Bochni. Mieszkańcy Powiatu Bocheńskiego mogli uzyskać informacje dotyczące Darmowych Porad Prawnych. Informowano gdzie znajdują się punkty, kto udziela porad, kto może skorzystać z bezpłatnej pomocy oraz przede wszystkim w czym prawnicy mogą pomóc.

Kampania realizowana była w związku ze zmianami jakie wchodzą od nowego 2019 roku . Z takiej pomocy skorzystać będzie mógł znacznie szerszy krąg osób zainteresowanych (wystarczy pisemnie oświadczyć, że nie stać nas na płatną pomoc prawnika) oraz w szerszym zakresie spraw.

- To już jest kolejna akcja promująca porady, którą organizuje Starostwo, taki sam projekt realizowaliśmy  w zeszłym roku, tym samym wiemy, że takie akcje są potrzebne, gdyż jest jeszcze grono osób, które nie ma świadomości, że istnieje taka forma pomocy, a już tym bardziej, że zmienia się zakres pomocy i  jej dostępność, a jak już wielokrotnie powtarzałem jest to ważny element wsparcia mieszkańców naszego powiatu - mówił Ludwik Węgrzyn starosta bocheński.

Hosstesy oprócz przekazywanych informacji częstowały również słodką niespodzianką. Rozdawane były ulotki, zakładki do książek,  które zawierały szczegółowe informacje o możliwości uzyskania darmowej porady.

Zgodnie z ustawą nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie od 1 stycznia 2019 r. przysługują każdej osobie, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej.

Info/Foto: Starostwo Powiatowe w Bochni

Wadowice - najnowsze informacje