wtorek, 3 grudnia 2019 15:15

Bochnia. Starosta przekazał sprzęt dla GOPR

Autor Piotr Sajdak
Bochnia. Starosta przekazał sprzęt dla GOPR

Starosta Bocheński Adam Korta przekazał grupie GOPR działającej na terenie południowych gmin Powiatu Bocheńskiego urządzenie GPS, które pozwoli prowadzić skuteczniejsze akcje ratownicze i poszukiwawcze.

- Warto docenić społeczną prace ratowników. Ich pomoc jest niezbędna w sytuacjach kryzysowych. Dzięki ich służbie wszyscy mieszkańcy i turyści w Beskidzie Wyspowym mogą czuć się bezpiecznie

– powiedział Starosta Bocheński Adam Korta.

Grupa Podhalańska Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego działa na terenie Gorc, Pienin, Beskidu Wyspowego, pasma Polic, Orawy oraz części Beskidu Sądeckiego. Na terenie powiatu bocheńskiego obejmuje gminy Lipnica Murowana, Trzciana oraz Żegocina.

GOPR uczestniczy w ratowaniu ludzi w wypadkach turystycznych, poszukiwaniach ludzi zaginionych, ewakuacji z drzew paralotniarzy, ewakuacji z kolei linowych, wypadki przy ścince drzew, wywrócenia się maszyn z ludźmi  w czasie prac rolnych lub leśnych na terenach górskich. W ubiegłym roku GOPR prowadził dwie akcje na Kamionnej.

-Nowy sprzęt  zapewni sprawniejszy przebieg akcji na terenie działania podhalańskiej grupy GOPR, która swoim zasięgiem działania obejmuje także górskie tereny położone w obrębie Powiatu Bocheńskiego. Dziękuję Panu Staroście za wsparcie naszych działań

- dodał Maciej Kopytek prezes Zarządu Grupy Podhalańskiej GOPR.

Fot. i Inf.: Starostwo Powiatowe w Bochni

Bochnia - najnowsze informacje