wtorek, 6 października 2020 12:51

Bramy garażowe - na co zwracać uwagę przed zakupem?

Autor Artykuł sponsorowany
Bramy garażowe - na co zwracać uwagę przed zakupem?

Rodzina z samochodem lub dwoma pojazdami to coraz częstszy widok. Nowoczesne bramy garażowe nie mają już standardowych, identycznych rozmiarów. Jak wybierać bramę, aby idealnie pasowała do naszych potrzeb?

Bezpieczeństwo i wygoda użytkowników

Posiadacze domu, połączonego z garażem, nieraz deklarują, że z bramy garażowej korzystają częściej niż z drzwi wejściowych. Rzeczywiście, wygodne przejście pomiędzy segmentami sprzyja takiemu rozwiązaniu. O bramie garażowej, wąskiej lub szerokiej najlepiej pomyśleć już na etapie projektowania domu a najpóźniej wtedy, gdy rozpoczynamy jego stawianie. Wrota wjazdowe można obecnie dobrać pod kątem wielu parametrów: ich wielkości, termoizolacyjności, czy też sposobu, w jaki będą otwierane. Inwestorzy najczęściej patrzą na konkretne modele także pod kątem zabezpieczeń przed włamaniem. Do wyboru mają bramy segmentowe, rolowane oraz uchylne.

Przestrzeń przed garażem i właściwa izolacja

Bramy garażowe różnią się konstrukcją i sposobem otwierania. Modele rozwierane i uchylne są znane od lat. Bramy segmentowe i rolowane to nowoczesne i dość popularne rozwiązania. Starsze modele stosuje się zwykle przy posesjach, które mają większą przestrzeń. Bramy uchylne widać głównie tam, gdzie wybudowano garaż bez nadproża. Najczęściej prowadzą do nieogrzewanego wnętrza. Z kolei modele segmentowe mają opinię dobrze chroniących przed włamaniem. Można je dopasować nawet do podjazdu, który jest niewielki lub położony przy samej drodze. Łatwo się je uruchamia, mają też dobrą izolację termiczną i akustyczną.

Ważne parametry bram garażowych

Nie każdy garaż to pomieszczenie ogrzewane. Warto mieć na uwadze ten aspekt zanim wybierzemy model dla siebie. Wrota uszczelniane pozwalają zachować ciepło we wnętrzu. Mają dodatkowo uszczelki oraz materiał izolacyjny. Przy takim wariancie powinno się dopytywać o współczynnik U przenikania ciepła. To parametr, o którym wspomina każdy producent. Istotny jest także rodzaj napędu, stosowanego przy otwieraniu bramy. Urządzenie automatyczne to wyjątkowy komfort bez konieczności wychodzenia z samochodu. Nowoczesne bramy urzekają estetyką. Mają wzory imitujące deski, kasetony, listwy. Łatwo dobrać do nich dodatkowe elementy jak fotokomórka, która reagująca na przeszkody, pojawiające się w jej świetle.

Bramy garażowe mogą być wyposażone w identyczne udogodnienia jak bramy wjazdowe, czyli obsługę na pilota lub przycisk w ścianie, korzystanie z klucza bądź zamka kodowego.

Technologia - najnowsze informacje