wtorek, 2 marca 2021 10:13

Bransoletki ostrzegające o łamaniu kwarantanny. Pojawią się też w Polsce?

Autor Aleksandra Tokarz
Bransoletki ostrzegające o łamaniu kwarantanny. Pojawią się też w Polsce?

Program pilotażowy technologii, która ma pomagać egzekwować przestrzeganie obowiązku kwarantanny rozpoczął się w Izraelu. Podróżni wracający z zagranicy otrzymują bransoletki, które powiadomią odpowiednie służby w przypadku złamania zasad izolacji.

Izraelski program pilotażowy bransoletek rozpoczął się w poniedziałek od rozdysponowania stu takich urządzeń na lotnisku Ben Guriona. Do tej pory Izraelczycy, którzy wracali do swojego kraju, byli zobligowani do odbycia kwarantanny, trwającej do dwóch tygodni, w hotelach, które były opłacane przez rząd.

W skład systemu ostrzegającego, który jest testowany w Izraelu, wchodzi elektryczna bransoletka i naścienny monitor. Potrzebny jest także smartfon. Jeśli osoba zdejmie bransoletkę lub odejdzie zbyt daleko od domowego monitora, system natychmiast będzie ostrzegał o tym odpowiednie władze.

Niemcy rezygnują ze szczepienia AstrąZeneką. Dlaczego?
W przypadku szczepienia preparatem BioNTech/Pfizer chętni przychodzą do punktów szczepień już z godzinnym wyprzedzeniem. Miliony Niemców czekają na szczepienie przeciw koronawirusowi, tymczasem w państwowych chłodniach zalegają szczepionki firmy AstraZeneca. > ‒ W przypadku szczepionki Biontech/P…
koronawirus najnowsze informacje

inf. TVN24, fot. ilustracyjne

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje