środa, 5 sierpnia 2020 06:43

Brzegi. Kard. Stanisław Dziwisz na 4 rocznicy ŚDM

Autor Marzena Gitler
Brzegi. Kard. Stanisław Dziwisz na 4 rocznicy ŚDM

W dniach 1-2 sierpnia 2020 r. na Campus Misericordiae w Brzegach trwało modlitewne czuwanie w 4. rocznicę Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Tegoroczne spotkanie rozpoczęło się od wspólnie odprawionej Drogi Krzyżowej, którą poprowadzili o. Mariusz Tabor oraz ks. proboszcz Andrzej Pietrusa z parafii Wniebowzięcia NMP w Grabiu. W przejmującym skupieniu i zadumie odprawione nabożeństwo wyrażało ból i niepewność, które nam obecnie towarzyszą w czasach doświadczającej świat pandemii.

Po nabożeństwie Drogi Krzyżowej na Polach Miłosierdzia wystawiony został Najświętszy Sakrament. Następnie w procesji przeniesiony został do Domu Młodych. W tym miejscu o godz. 21.00 rozpoczęła się 24-godzinna adoracja Eucharystycznego Jezusa w monstrancji z Światowych Dni Młodzieży. To właśnie tą monstrancją Ojciec Święty Franciszek błogosławił młodzież z całego świata na Campus Misericordiae w 2016 roku. W sobotnich uroczystościach jak zawsze obecni byli druhowie OSP oraz muzycy Gospel Voice.

W niedzielne popołudnie na Campus Misericordiae przybył szczególny gość, kard. Stanisław Dziwisz, który przed Najświętszym Sakramentem modlił się o ustanie pandemii za wstawiennictwem św. Jana Pawła II oraz pobłogosławił wszystkich zgromadzonych na wspólnej modlitwie na Polach Miłosierdzia w Brzegach.

inf. i foto: Urząd Miasta i Gminy w Wieliczce

więcej zdjęć: https://www.facebook.com/SDMCampus/photos

zobacz też:

Koronawirus u wielickich franciszkanów. Zarazili kardynała Dziwisza?
Wielicki klasztor franciszkanów i sanktuarium Matki Bożej Łaskawej poinformowały o zakażeniu koronawirusem u jednego z zakonników.
Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje