wtorek, 4 sierpnia 2020 20:52

Koronawirus u wielickich franciszkanów. Zarazili kardynała Dziwisza? [AKTUALIZACJA]

Autor Marzena Gitler
Koronawirus u wielickich franciszkanów. Zarazili kardynała Dziwisza? [AKTUALIZACJA]

Wielicki klasztor franciszkanów i sanktuarium Matki Bożej Łaskawej poinformowały o zakażeniu koronawirusem u jednego z zakonników. W ostatni weekend odbywały się tam uroczystości, w których uczestniczył kardynał Stanisław Dziwisz i burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

"W związku z licznymi pytaniami, odnośnie koronowirusa w klasztorze oraz czy w kościele są odprawiane Msze święte i nabożeństwa, pragniemy poinformować, że tak. Jeden z naszych ojców przebywa w szpitalu z powodu zarażenia koroniwirusem, a czterech współbraci objętych jest kwarantanną. - napisali w komunikacie wieliccy franciszkanie. - Msze święte i nabożeństwa będą sprawowane przez tych kapłanów, którzy byli w ostatnim czasie na urlopie i nie mieli styczności z pozostałymi przebywającymi do tej pory w klasztorze.

Bracia objęci kwarantanną mieszkają w odosobnionej części klasztoru, zaś pozostali, którzy pełnią posługę w kościele, mieszkają w Liceum Franciszkanskim z oddzielnym  wejsciem, kuchnią i refektarzem i nie mają kontaktu ze współbraćmi objętymi kwarantanną.

Informujemy również, że współbracia, objęci kwarantanną, nie mają żadnych objawów choroby i czują się dobrze. Będą przebywać w klasztorze przez dwa tygodnie bez możliwości kontaktu z innymi.

Przebywającego w szpitalu współbrata (który czuje się znacznie lepiej) jak również braci objętych kwarantanną powierzamy Matce Bożej Łaskawej.

PS. Kościół został poddany dezynfekcji. Zwracamy się z prośbą, aby przed wejściem do świątyni zakładać maski i dezynfekować dłonie" - poinformowano na stronie klasztoru i Facebooku parafii.

KORONOWIRUS W związku z licznymi pytaniami, odnośnie koronowirusa w klasztorze oraz czy w kościele są odprawiane Msze...

Posted by Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki on Tuesday, August 4, 2020

Informacja może zaniepokoić wiele osób, bo w ostatni weekend w Sanktuarium odbywała się uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli z sumą odpustową w intencji parafian, dobrodziejów oraz sympatyków klasztoru i dziękczynnym „Te Deum”.

To nie wszystko. Jeden z zakonników, który według nieoficjalnych informacji jest na kwarantannie, brał też udział w niedzielne popołudnie 2 sierpnia na Campus Misericordiae w modlitwie o ustanie pandemii i podawał monstrację z Najświętszym Sakramentem kard. Stanisławowi Dziwiszowi, który wziął udział w modlitwie na Polach Miłosierdzia w Brzegach z okazji 4 rocznicy ŚDM. Na nabożeństwie był też burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł w kaplicy modlił się w maseczce i dał dobry przykład przestrzegania obostrzeń sanepidu.

AKTUALIZACJA:

Proboszcz sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Wieliczce, o. Jacek Biegajło potwierdził w romowie z nami, że zakoonicy przebywający obecnia na kwarantannie brali udział w uroczystościach w sanktuarium i na Campus Misericordiae w Brzegach. Wszyscy czują się dobrze. Jak podkreślił o. Biegajło są tylko podejrzani o zakażenie i sanepid nie stwierdził potrzeby izolacji innych osób na kwarantannie. Testy w kierunku koronawirusa zostaną u nich wykonane w najbliższy poniedziałek.

Więcej zdjęć:

W sobotę, 1 sierpnia 2020 r. na Campus Misericordiae w Brzegach rozpoczęliśmy modlitewne czuwanie w IV rocznicę...

Posted by Campus Misericordiae -Pole Miłosierdzia - ŚDM Brzegi on Saturday, August 1, 2020

Posted by Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki on Sunday, August 2, 2020

foto: diecezja.pl i Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Wieliczce

zobacz też:

Brzegi. Kard. Stanisław Dziwisz na 4 rocznicy ŚDM
W dniach 1-2 sierpnia 2020 r. na Campus Misericordiae w Brzegach trwało modlitewne czuwanie w 4. rocznicę Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Tegoroczne spotkanie rozpoczęło się od wspólnie odprawionej Drogi Krzyżowej, którą poprowadzili o. Mariusz Tabor oraz ks. proboszcz Andrzej Pietrusa. W prze…
Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje