czwartek, 13 czerwca 2019 11:39

Brzesko. Anioły i kwiaty na Okocim Festiwalu

Autor Mirosław Haładyj
Brzesko. Anioły i kwiaty na Okocim Festiwalu

Nietypowa akcja artystyczna polegająca na rzeźbieniu na żywo, z wykorzystaniem kwiatów przy akompaniamencie muzyki. Tak ma wyglądać  performance Flowers of Angels, jedna z imprez odbywających się w ramach tegorocznego święta Brzeska. Początek w niedzielę 16 czerwca o godzinie 16:00 przy Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym.

Jednym z bohaterów akcji będzie Grzegorz  Hajduk, który  dał się poznać jako twórca muzyki ilustracyjnej do filmów dokumentalnych.  W ubiegłym roku wydał debiutancką płytę Secret z autorską muzyką elektroniczną, nawiązującą  do lat 80. i 90, jednak z zastosowaniem  współczesnych rozwiązań aranżacyjnych.   Słuchacze odnajdują w niej  inspiracje dokonaniami  Tangerine Dream, produkcjami 4AD czy okresem etnicznych poszukiwań Petera Gabriela. W kompozycjach Grzegorza Hajduka pojawiają się też elektronicznie kreowane wokalizy. Tym razem zarejestrowana wcześniej muzyka elektroniczna zabrzmi przed RCKB, a jej autor ma się zająć tworzeniem form przestrzennych na żywo. Pomagać mu w tym będzie i zapewne uzupełniać tworząc kompozycje kwiatowe Katarzyna Pacewicz-Pyrek - florystka, animatorka kultury. Prócz prowadzenia pracowni florystycznej organizuje ona regularnie prezentacje artystyczne. Ostatnią z takich akcji był pokaz: mody, fryzur, bukietów i dekoracji kwiatowych „Trza mieć kwiaty na weselu.

Wiemy, że “FLOWERS”  mają symbolizować  piękno natury, które nas otacza. “ANGELS” to duchowe, lotne spojrzenie na kondycję człowieka. Czego dokładnie można się spodziewać w sąsiedztwie Ogródka Jordanowskiego przed niedzielnym koncertem Dżemu? Tego nie wiadomo.  Narracja haseł, obrazów, gestów i postaci może mieć wiele znaczeń.  Sami autorzy mówią, że ich przedsięwzięcie ma być po trosze prowokacją, pobudzającą do myślenia, sposobem wyrażenia emocji i rozładowania wewnętrznych potrzeb. Ale to także wyraz pewnego sprzeciwu wobec rzeczywistości, nie zaś żaden manifest, przeciwko, czy za czymkolwiek. Wstęp na performance jest wolny.

Fot. i inf.: Studio.pl

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje