czwartek, 18 sierpnia 2022 09:56

Brzesko. Nowe latarnie, chodnik i ścieżka rowerowa

Autor Katarzyna Jamróz
Brzesko. Nowe latarnie, chodnik i ścieżka rowerowa

W najbliższym czasie rozpoczną się prace polegające na budowie chodnika wraz ze ścieżką rowerową oraz oświetlenia przy ulicach Jana Pawła II i Generała Władysława Sikorskiego.

W tym tygodniu zostały podpisane umowy z wykonawcami tych zadań. Inwestycje realizowane są z wykorzystaniem w całości środków własnych gminy Brzesko, a ich łączny koszt wynieść ma 821 810,60 złotych (538 910,60 zł budowa chodnika i ścieżki rowerowej oraz 282 900 zł budowa oświetlenia ulicznego).

Chodnik i ciąg pieszo-rowerowy przy ulicy Jana Pawła II będzie mieć długość 600 metrów oraz szerokość 4 metry. Wybudowany zostanie od skrzyżowania z ulicą Św. Brata Alberta do skrzyżowania z ulicą Generała Władysława Sikorskiego-Boczną. Natomiast nowe ledowe latarnie uliczne pojawią się na dwóch ulicach – Jana Pawła II oraz Generała Władysława Sikorskiego.

W związku z planowanymi pracami mogą wystąpić okresowe utrudnienia w ruchu pieszym i kołowym. Warto jednak te niezbyt uciążliwe komplikacje znieść z cierpliwością. W efekcie poprawi się jakość poruszania oraz bezpieczeństwo w komunikacji drogowej.

Inf./Fot. UM Brzesko

Zobacz również:

Szczepanów. Renowacja cmentarza wojennego
Wiadomości Brzesko: W najbliższy wtorek (16 sierpnia), rozpocznie się remont konserwatorski cmentarza wojennego w Szczepanowie. Koszt renowacji wynieść ma ponad 150 tysięcy złotych, a zakończenie prac nastąpi jeszcze w październiku tego roku.
Jadowniki. Będzie boisko przy PSP nr 1
Wiadomości Brzesko: Jeszcze w tym roku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Jadownikach powstanie boisko sportowe z nawierzchnią ze sztucznej trawy.
Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje