piątek, 27 maja 2022 11:21

Brzesko. Ruszył remont ulicy Kołłątaja

Autor Katarzyna Jamróz
Brzesko. Ruszył remont ulicy Kołłątaja

Rozpoczął się długo oczekiwany przez mieszkańców remont 760-metrowego odcinka ulicy Kołłątaja w Brzesku. Koszt inwestycji wyniesie 1 357 829,35 zł przy dofinansowaniu z Polskiego Ładu. Wkład własny gminy w to przedsięwzięcie wyniesie blisko 450 tysięcy złotych.

W pierwszym etapie prowadzone są prace brukarskie obejmujące budowę chodników po obu stronach jezdni. W dalszej kolejności wykonane będą miejscowe frezowanie istniejącej nawierzchni,  położenie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego oraz nowej nawierzchni asfaltowej, regulacja włazów, wpustów i studzienek kanalizacyjnych. W ramach remontu planowane jest odmulenie istniejącej kanalizacji opadowej. Na wysokości plebanii powstanie podwyższone przejście dla pieszych z kostki brukowej, wymienione zostaną znaki drogowe, pojawi się też oznakowanie poziome.

Brzesko Małopolska
Brzesko. Ruszył remont ulicy Kołłątaja / Fot. UM Brzesko

Ulica Kołłątaja to ważny szlak komunikacyjny, łączący ulicę Solskiego z autostradą A4. Remont znacznie poprawi komfort dojazdu. Na pewno zniwelowany będzie do minimum uciążliwy dla mieszkańców hałas, zmniejszy się też emisja spalin.

– Jest nieuniknione, że w trakcie prac pojawią się pewne utrudnienia w ruchu drogowym, za które wszystkich już teraz serdecznie przepraszamy – mówi burmistrz Brzeska Tomasz Latocha – Te drobne niedogodności, które mogą wystąpić wynagrodzi nam wszystkim dogodniejszy dojazd do autostrady, wzrost bezpieczeństwa użytkowników tej drogi oraz efekt ekologiczny.

Inf./Fot.: UM Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje