czwartek, 9 stycznia 2020 13:02

Strażacy z Poręby Spytkowskiej pomagają australijskim kolegom. Kwota zbiórki jest ambitna

Autor Mirosław Haładyj
Strażacy z Poręby Spytkowskiej pomagają australijskim kolegom. Kwota zbiórki jest ambitna

Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z brzeskiej gminy zorganizowali internetową zbiórkę pieniędzy na pomoc strażakom gaszącym pożary w Australii. Odzew akcji jest zadziwiający.

Strażacy z OSP Poręba Spytkowska na czele z gminnym komendantem OSP Krzysztofem Rachwałem, wsparci przez dyrektor Wydziału Strategii i Rozwoju Barbarę Kuczek oraz radnego miejskiego Adriana Zaleśnego, wpadli na pomysł utworzenia zbiórki na popularnym portalu pomagam.pl. Potem ruszyła lawina wpłat, grono darczyńców zaczęło się rozszerzać i ludzka dobroczynność sprawiła, że po 4 dniach uzbierano kwotę ponad 352 tys. zł z 500 tys. W akcję włączyło się już ponad 9 300 osób. Na uzbieranie założonego pół miliona złotych pozostały jeszcze cztery dni,

Kwota zostanie przeznaczona na wyposażenie i sprzęt medyczny służący do ratowania ludzkiego życia ale w tym przypadku również zwierząt ginących w pożarach Australii.

Na stronie pomagam.pl druchowie z Poręby Spytkowskiej napisali:

Pieniądze które zbieramy zostaną przekazane na wyposażenie i sprzęt medyczny służący do ratowania ludzkiego życia ale w tym przypadku również zwierząt ginących w pożarach. Liczymy na pomoc Ambasady Australii i Konsulatu RP w Australii w przekazaniu środków i niezbędnej pomocy. W ostateczności, jeśli będzie to konieczne jesteśmy gotowi by samodzielnie odbyć podróż z własnych środków w celu przekazania zebranej pomocy w formie finansowej bądź zakupie niezbędnego sprzętu.
Jeśli nie uda się zebrać zamierzonej kwoty, środki przelejemy na konto wiarygodnych fundacji które znajdziecie na:
- WIRES (wires.org.au)
- PORT MACQUARIE KOALA HOSPITAL (zbiórka jest prowadzona na gofundme.com)
- savethekoala.com
- WWF
Jednak zanim środki zostaną przekazane poprosimy o pomoc ambasady w potwierdzeniu wiarygodności organizacji.

Mimo tego, że jesteśmy daleko, możemy zrobić choć tyle. Każdy grosz się liczy!
Według doniesień mediów, pożary w Australii zabiły już ponad miliard zwierząt.

Na portalu zamieszczony został także krótki film z akcji ratowania koali z płonącego lasu oraz link do aktualnej mapy pożarów.

Zbiórka potrawa jeszcze cztery dni i można ją wesprzeć pod tym linkiem.

Fot. i inf.: UM Brzesko, pomagam.pl

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje