środa, 5 września 2018 15:19

Brzeźnica: Żłobek gminny i boisko na początek roku szkolnego

Autor Marzena Gitler
Brzeźnica: Żłobek gminny i boisko na początek roku szkolnego

W niedzielę 2 września obok szkoły w Brzeźnicy podczas Pikniku „Bezpieczny Powrót do szkoły” uroczyście otwarto Żłobek Gminny „Mali Giganci” oraz oddano do użytku boisko przyszkolne.

Żłobek powstał w ramach zadania mającego na celu zwiększenie dostępności do usług społecznych w zakresie opieki nad dziećmi w wieku do 3 roku życia na terenie Gminy Dębica. Rozbudowano budynek zespołu szkół o gabinety medycyny szkolnej i ogólnej wraz z łącznikiem komunikacyjnym. Inwestycja kosztowała ponad 2 mln zł, z czego 838 tys. to dofinanowanie. Pozostałą kwote gmina dołożyła z własnego budżetu.

Odnowione boisko przyszkolne wielofunkcyjne otrzymało nową nawierzchnią poliuretanową dostosowaną piłki ręcznej, siatkówki i tenisa ziemnego. Przebudowę kwotą ponad 74 tys. zł wsparł Fundusz Programu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej. Całość pochłonęła 222,6 tys zł.

Wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz podkreślił, iż inwestycje te nie były by możliwe bez ogromnego zaangażowania i dobrej woli mieszkańców. Szczególne podziękowania skierował do Emilii Wykręt, która umożliwiła wykup terenów pod budowę żłobka, dzięki czemu realizacja całego projektu była możliwa.

Przy okazji wręczono okolicznościowe podziękowania oraz upominki osobom, które bezinteresownie angażują się w działalność na rzecz rozwoju nie tylko miejscowości Brzeźnica, ale również całej gminy. Podziękowania z rąk dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy, Stanisławy Piłat otrzymali: jeden z inicjatorów rozbudowy przedszkola i żłobka były Radny Gminy Dębica Wiesław Siwiec, przewodniczący Komitetu Społecznego ds. budowy żłobka pan Jan Halwa, proboszcz parafii w Brzeźnicy ks. Mariusz Maziarka oraz Emilia Wykręt, Hubert Hajduk i Rafał Mądro. Nie zabrakło ciepłych słów i podziekowan pod adresem władz gminy i samorządowców.

W ramach rozpoczęcia funkcjonowania placówki uroczyście przyjęto dzieci do grona „Małych Gigantów”. Wszystkie otrzymały okolicznościowe upominki.

Natomiast strzałami na bramkę otwarto boisko przyszkolne. Honorowy pierwszy strzał oddał Wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz.

Poświęcenia nowego żłobka dokonał ks. Mariusz Maziarka - proboszcz parafii pw. Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Po przecięciu wstęgi oficjalne otwarto pierwszy gminny żłobek.

Uroczystości połączono z Piknikiem „Bezpieczny Powrót do szkoły”. Wydarzenie obfitowało w wiele atrakcji dla dzieci. Nagrody w postaci kuponów na lody przekazała Lodziarnia Amerena. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz Klubu Seniora z Brzeźnicy zadbały o zimne i ciepłe napoje. Nie zabrakl.o też brzeźnickich strażaków i Pogotowia Medycznego Sebastiana Radzika, dzieki którym dzieci mogły zobaczyć z bliska wóz bojowy i karetkę pogotowia. Wieczorem odbył się pokaz sztucznych ogni i zabawa taneczna pod chmurka z muzyką zespołu Quatro przy miejscowym domu kultury.

inf. i foto: Gmina Dębica opr. mg

Dębica - najnowsze informacje

Rozrywka