wtorek, 11 sierpnia 2020 08:32

Brzozówka: Powstanie długo wyczekiwane rondo

Autor Aleksandra Tokarz
Brzozówka: Powstanie długo wyczekiwane rondo

Droga wojewódzka nr 73 w Brzozówce. To tam powstanie nowe, warte prawie 6 milionów złotych, rondo. Dlaczego inwestycja jest tak wyczekiwana?

Prawie 6 milionów złotych kosztować będzie rondo w Brzozówce na drodze wojewódzkiej nr 73. Na 80% kosztów inwestycji, czyli nieco ponad 4 mln 718 tys. zł. gmina Lisia Góra pozyskała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Reszta to wkład własny samorządu.

Jak podkreśla Arkadiusz Mikuła, wójt gminy Lisia Góra, uzyskana dotacja jest największą w regionie.

Dzięki temu możemy w końcu zrealizować długo wyczekiwaną przez mieszkańców i przedsiębiorców budowę ronda – mówi wójt.

Dlaczego inwestycja jest tak wyczekiwana? Ponieważ rondo i odchodzące drogi otworzą po wschodniej stronie tereny inwestycyjne, zaś po zachodniej, w przyszłości, tereny mieszkaniowe.

To kluczowa inwestycja dla rozwoju naszej gminy – podkreśla Arkadiusz Mikuła.

Obecnie trwają już prace w terenie związane z odwodnieniem, infrastrukturą techniczną, położeniem sieci energetycznych i gazowych.

Prace są skomplikowane, bo musimy je koordynować także z Gaz Systemem, który w tym samym miejscu buduje strategiczny gazociąg przesyłowy wysokiego ciśnienia – informuje wójt Mikuła.

Kiedy pierwsze samochody będą mogły przejechać po nowym rondzie? Zakończenie inwestycji planowane jest na październik 2021.

info/foto UG Lisia Góra

Tarnów - najnowsze informacje