czwartek, 19 października 2023 05:23

Kraków. Rusza budowa lewoskrętu z ul. Żmujdzkiej w al. 29 Listopada

Autor Mirosław Haładyj
Kraków. Rusza budowa lewoskrętu z ul. Żmujdzkiej w al. 29 Listopada

W przyszłym tygodniu rozpocznie się budowa lewoskrętu z ulicy Żmujdzkiej w aleję 29 Listopada. Celem tej inwestycji jest zwiększenie płynności ruchu na skrzyżowaniu. Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone 24 października.

Jezdnia ulicy Żmujdzkiej na odcinku od budynku nr 3 do 13 zostanie zamknięta dla ruchu ogólnego, z możliwością dojazdu do posesji. Objazdy zostaną wytyczone ulicami: Zdrową, Prądnicką i Opolską.

W związku z zamknięciem ul. Żmujdzkiej wyłączony z ruchu zostanie również pas do lewoskrętu z al. 29 Listopada. W czasie prowadzenia robót zlikwidowane zostanie przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów na wlocie ul. Żmujdzkiej. Ruch pieszych i rowerzystów wzdłuż al. 29 Listopada oraz ul. Żmujdzkiej skierowany zostanie na tymczasowe korytarze poprowadzone przez teren robót.

W ramach zadania poszerzona zostanie jezdnia ul. Żmujdzkiej i wykonany zostanie pas do skrętu w lewo w al. 29 Listopada. Powstaną też chodniki, przebudowane zostanie oświetlenie oraz kolidująca infrastruktura podziemna.

Planowany termin zakończenia zadania to 31 stycznia 2024 r.

Wykonawcą zadania jest firma AG System. Koszt prac to ok. 3,6 mln zł. Inwestycja jest realizowana przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa i Wodociągi Miasta Krakowa.

Inf. i foto: UMK

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka