poniedziałek, 20 listopada 2023 14:21

Bulwersujące nagranie z Małopolski. Nastolatkowie okradli swojego rówieśnika [WIDEO]

Autor Katarzyna Jamróz
Bulwersujące nagranie z Małopolski. Nastolatkowie okradli swojego rówieśnika [WIDEO]

Kiedy 16-latek szarpał pokrzywdzonego i zabrał mu pieniądze, jego koleżanka, nie dość, że nagrywała całą sytuację, to jeszcze się z niej naśmiewała. Szokujące nagranie lotem błyskawicy obiegło media społecznościowe. Sprawą zajęli się policjanci.

W poniedziałek (13 listopada) około godziny 16:00 w Nowym Sączu, w pobliżu jednej z galerii handlowych, 16-latek zaczepił przechodzącego obok budynku 14-latka. Nastolatek po chwili zażądał od młodszego pieniędzy. – Przyparł go do ławki, a kiedy znalazł w jego odzieży portfel, wyciągnął z niego pieniądze. Całą sytuację nagrała koleżanka 16-latka, która widząc, co robi chłopak, nie zareagowała, a wręcz była tym rozbawiona – informuje kom. Justyna Basiaga, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Będą musieli ponieść konsekwencje

Kiedy film odbił się szerokim echem w mediach społecznościowych, 16-latek i jego 15-letnia koleżanka zgłosili się do komendy. Rodzicie pokrzywdzonego również przyszli poinformować policjantów o tym, co się stało i złożyć zawiadomienie.

Mimo że nastolatek oddał pokrzywdzonemu skradzione pieniądze, młodzi mieszkańcy Nowego Sącza i tak będą musieli ponieść konsekwencje swoich czynów. W najbliższym czasie wszystkie materiały zgromadzone przez policjantów w toku prowadzonych czynności, zostaną przekazane do III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Nowym Sączu, który zdecyduje o dalszym losie nastolatków.

Źródło: KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka