czwartek, 22 czerwca 2023 12:04

Burmistrz Wieliczki gościem konferencji World Changers Summit 2023 w Papieskiej Akademii Nauk w Watykanie

Autor Marzena Gitler
Burmistrz Wieliczki gościem konferencji World Changers Summit 2023 w Papieskiej Akademii Nauk w Watykanie

Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł został zaproszony, jako gość honorowy do udziału w konferencji World Changers Summit 2023, która odbędzie się w Watykanie.

Podczas Międzynarodowej Konferencji Samorząd 6.0. w Wieliczce gościł prof. Gabriele Pao Pei Andreoli reprezentujący Instytut Studiów Zaawansowanych i Współpracy z siedzibą w Rzymie, który otrzymał specjalne wyróżnienie za działalność w oparciu o zasadę zrównoważonego rozwoju, dającą możliwość poprawy jakości życia mieszkańców lokalnych społeczności na całym świecie.

Prof. Gabriele Pao-Pei Andreoli Prezydent of IASC z Włoch wystosował specjalne zaproszenie dla Burmistrza Wieliczki Artura Kozioła do udziału - jako gość honorowy - w konferencji World Changers Summit 2023, która odbędzie się 5 lipca w siedzibie Papieskiej Akademii Nauk w Watykanie.

Konferencja będzie swoistą kontynuacją wielickiego wydarzenia, poruszając tematy związane z kluczowymi dla współczesności zagadnieniami dotyczącymi najnowszych technologii w tym metaversu, sztucznej inteligencji, finansów, zielonej ekonomii czy mediów. Zgodnie ze słowami papieża Franciszka - w duchu odpowiedzialności, pokoju i miłości mogą one stać się narzędziami, dzięki którym możliwa będzie globalna zmiana na lepsze, dla dobra całej ludzkości.

W konferencji wezmą udział przedstawiciele świata nauki, technologii, finansów i mediów, liderzy w swoich dziedzinach, by dzielić się doświadczeniami i dyskutować o kształtowaniu przyszłości w duchu zrównoważonego rozwoju. Wśród gości pojawią się między innymi: dr Michael Tjalve - szef zespołu Microsoftu zajmującego się technologią na rzecz zmian społecznych, współzałożyciel firmy Reebok - potentata odzieży sportowej - Joe Foster, dr Michael Krauss - fizyk teoretyczny i kosmolog, Antonio Galloni - ekonomista, autor wielu książek z dziedziny ekonomii, wykładowca akademicki, Lidia Bastianich - dwukrotna laureatka nagrody Emmy, twórczyni niezwykle popularnego telewizyjnego programu kulinarnego „Lidia’s Kitchen” - „Kuchnia Lidii” i wielu innych reprezentantów szerokiego spektrum dziedzin.

Jak podkreśla jeden ze współorganizatorów, członek Instytutu - Dustin Plantholt: „World Changers Summit 2023 to nie tylko wydarzenie. To unikalny obszar tematów, która zaciera granice pomiędzy technologią, nauką i wiarą. Umożliwia dialog i współpracę, tworząc ścieżkę prowadzącą do lepszego świata, gdzie panować będzie większe zrozumienie".

inf. i fot. Fb. Międzynarodowa Konferencja: Samorząd 6.0.

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka