czwartek, 1 lipca 2021 06:21

Burze znów szaleją nad powiatem gorlickim. Woda zagrażała budynkom mieszkalnym

Autor Aleksandra Tokarz
Burze znów szaleją nad powiatem gorlickim. Woda zagrażała budynkom mieszkalnym

Burze z silnymi opadami deszczu nie odpuszczają. Od rana nad powiatem gorlickim szaleją ulewy. Strażacy kolejny dzień z rzędu mają pełne ręce roboty.

- Na chwilę obecną odnotowano dwa zdarzenia, dotyczące opadów deszczu – informuje w rozmowie z naszą redakcją Dariusz Surmacz, rzecznik prasowy PSP w Gorlicach.

W Wysowej woda zalała piwnicę jednej z restauracji. W Hańczowej, wskutek gwałtownych opadów deszczu wezbrała rzeka, która zagrażała budynkom mieszkalnym.

- Z informacji, które posiadam na chwilę obecną, przyczyną tego zdarzenia było spiętrzenie wody – dodaje nasz rozmówca. Strażacy przy pomocy koparki sprawili, że woda wróciła do koryta rzeki i nie stwarza już zagrożenia. Działania strażaków w tej chwili na miejscu dobiegają końca.

❗Regietów - Powiat Gorlicki ❗ ⛈️ Aktualna sytuacja w miejscowości Regietów ⛈️ ⛈️Woda zalewa budynki mieszkalne w miejscowościach Regietów - Hańczowa ⛈️ ❗Wciąż wpływają kolejne zgłoszenia ❗ 🚒 Na miejscu przy zalanych domach pracuje 🚒OSP Uście Gorlickie 🚒 OSP Hańczowa 🚒 OSP Wysowa Zdrój 🚒 OSP Banica 🎥Filmik Czytelnik 🎥 Dziękujemy ❗ ⚡ Jeśli macie zdjęcia lub filmik z przejścia nawałnicy prześlij do nas ⚡

Opublikowany przez Biecz 998 Czwartek, 1 lipca 2021

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, iż dziś do godz. 22 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 30 mm do 50 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h, a lokalnie do 90 km/h. Miejscami spodziewany jest grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia prognozowanych zjawisk wynosi 80%, a stopień zagrożenia określono na drugi w skali trzystopniowej.

To kolejny dzień, kiedy nad powiatem gorlickim szaleją ulewy. O wczorajszej burzy informowaliśmy tutaj:

Kolejna burza przeszła przez region! Zalana gmina Uście Gorlickie. Piorun uderzył w dom
Wiadomości Gorlice. Potężna nawałnica po raz kolejny przeszła przez Małopolskę. Woda zalewała drogi, wiatr powalał drzewa. W Ropie od uderzenia piorunem zapalił się dom.

fot. ilustracyjne/OSP Uście Gorlickie

Gorlice - najnowsze informacje