środa, 30 czerwca 2021 06:57

Kolejna burza przeszła przez region! Zalana gmina Uście Gorlickie. Piorun uderzył w dom

Autor Aleksandra Tokarz
Kolejna burza przeszła przez region! Zalana gmina Uście Gorlickie. Piorun uderzył w dom

Potężna nawałnica po raz kolejny przeszła przez Małopolskę. Tym razem ucierpiały miejscowości w powiecie gorlickim. Woda zalewała drogi, wiatr powalał drzewa. W Ropie od uderzenia piorunem zapalił się dom.

- Odnotowaliśmy 20 zdarzeń związanych z opadami deszczu. W działania zaangażowanych było 48 zastępów straży pożarnej - relacjonuje w rozmowie z naszą redakcją Dariusz Surmacz, oficer prasowy KP PSP w Gorlicach.

Przez wodę zalanych zostało dziesięć budynków. Strażacy usunęli także siedem powalonych drzew - jedno z nich spadło na budynek mieszkalny.

Skutki dzisiejszej burzy.

Opublikowany przez OSP KSRG Uście Gorlickie Wtorek, 29 czerwca 2021

- W miejscowości Ropa odnotowaliśmy pożar od uderzenia piorunem - dodaje oficer prasowy. Najbardziej ucierpiały miejscowości - Hańczowa, Regietów i Skwirtne. Strażacy udrażniali drogi i przepusty, a także wypompowywali wodę z zalanych domów. Zabezpieczali także mienie, gdyż nad region miała nadejść kolejna burza.

Uszkodzone zostały także drogi na terenie gminy Uście Gorlickie. Strażakom udało się już opanować tę sytuację i jak informuje Dariusz Surmacz, wszystkie drogi są już drożne.

Gorlice - najnowsze informacje