niedziela, 21 marca 2021 07:53

"Cała Wisła pod stadion". Dziś akcja kibiców Wisły w Krakowie

Autor Marzena Gitler
"Cała Wisła pod stadion". Dziś akcja kibiców Wisły w Krakowie

Kibice Białej Gwiazdy zapraszają wszystkich miłośników tej drużyny pod stadion. Chcą wspierać drużynę w meczu ze Stają Mielec.

„Cała Wisła pod stadion” – to hasło akcji zorganizowanej przez kibicó Wisły Kraków. Na mostach w Krakowie w sobotę zawisły banery zachęcające do wspólnego kibicowania drużynie.

Jutro zbiórka o 14:30 pod halą Wisły, wspieramy piłkarzy!

Opublikowany przez Armia Białej Gwiazdy Sobota, 20 marca 2021

Kibice mają się spotkać pod halą Wisły o godz. 14.30. Chcą w ten sposób wesprzeć piłkarzy w meczu ze Stalą Mielec.

Od początku lutego w całym kraju prowadzona jest akcja #OtwieracStadiony. Kibice domagają się otwarcia trybun podczas meczów. Swoje poparcie dla zawodników wyrażają zza zamkniętych bram i płotów. Czasem podczas takich akcji interweniuje policja. Tak było tydzień temu w Warszawie. Tłum kibiców Legii wspierał drużynę pod stadionem przy ulicy Łazienkowskiej. Policja wylegitymowała ok. 500 osób, a 11 otrzymało mandaty karne.

Przypominamy, w związku z epidemią stadiony zostały zamknięte od wprowadzenia lockdownu w marcu ubiegłego roku do początku maja. Potem stopniowo rozpoczęto odmrażanie sportu, ale kibice wrócili na trybuny od 19 czerwca. Mecze sezonu 2020/21 rozgrywane były z udziałem ograniczonej liczby widzów, a sektory gości były najczęściej zamknięte.

W związku z drugą falą epidemii stadiony ponownie zamknięto od połowy października. W ostatni weekend stycznia wznowione zostały rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy w Polsce, a pod koniec lutego ruszyła pierwsza liga. Podczas meczów na na wielu stadionach w Polsce pojawiły się transparenty "Otwierać stadiony". Fani domagają się przynajmniej częściowego otwarcia trybun dla publiczności. Brak kibiców to dla klubów to gigantyczne straty.  Negocjacje z rządem na ten temat bezskutecznie prowadził od początku lutego PZPN.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje