wtorek, 2 stycznia 2024 09:40

Chaos w Szpitalu św. Łukasza w Tarnowie: Demolka, agresja i interwencja policji

Autor Katarzyna Jamróz
Chaos w Szpitalu św. Łukasza w Tarnowie: Demolka, agresja i interwencja policji

W piątek (29 grudnia) w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie doszło do szokujących wydarzeń. 28-latek, po wyjściu z toalety, oznajmił przebywającym w poczekalni osobom, że ją zdemolował. Mężczyzna wpadł w szał. Pomimo prób uspokojenia sytuacji przez ochroniarza szpitala, 28-latek kontynuował akt niszczenia, demolując krzesełka, kamerę monitoringu i ekran wyświetlający komunikaty dla pacjentów.

Dantejskie sceny zszokowały obecnych na SORze pacjentów i personel. Sytuacja wymknęła się spod kontroli, co spowodowało wezwanie policji, którzy już przebywali na terenie szpitala z innej sprawy. Mundurowi próbowali interweniować i uspokoić agresywnego mężczyznę, ale to tylko nasiliło jego atak. 28-latek, wykrzykując niechęć do policji, zaatakował funkcjonariuszy, uderzając jednego z nich.

Dzięki szybkiej reakcji policji, agresywny pacjent został obezwładniony i zatrzymany. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Krakowie, gdzie trafił na oddział psychiatryczny. Teraz czeka go postępowanie związane z atakiem na policjantów wykonujących służbę. Dodatkowo, szpital w Tarnowie ma prawo podjąć kroki prawne wobec mężczyzny z powodu uszkodzenia mienia.

Źródło: tarnowska.tv
Fot. Ilustracyjne

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka