środa, 26 stycznia 2022 13:58

Chcesz przewieźć niewielki bagaż na motocyklu? Wybierz sakwy motocyklowe

Autor kal
Chcesz przewieźć niewielki bagaż na motocyklu? Wybierz sakwy motocyklowe

Często podróżujesz motocyklem po kraju lub świecie? Masz problem z zapakowaniem wszystkich swoich rzeczy do plecaka? Istnieje rozwiązanie, które pozwoli Ci zabrać o wiele więcej wyposażenia i to bez większego problemu. Przejrzyj dostępne na rynku sakwy motocyklowe, a przekonasz się, że podróżowanie motocyklem może przejść na zupełnie inny wymiar komfortu. Sprawdź, jakie są popularne torby motocyklowe i wybierz te, które będą idealne do Twojego motocykla.

Torby motocyklowe - z jakich materiałów są wykonane?

Aktualnie sprzedawane w sklepach torby motocyklowe wykonywane są z kilku podstawowych materiałów takich, jak:

  • skóra naturalna/ekologiczna,
  • cordura,
  • tworzywo sztuczne.

W zależności od typu motocykla oraz potrzeb kierującego warto wybierać takie modele, które będą idealnie spełniać oczekiwania. Sakwy motocyklowe skórzane doskonale pasują do motocykli typu chopper. Te modele cechują się przede wszystkim wysoką odpornością na uszkodzenia, a także lekkością, dzięki czemu można je przenosić z miejsca na miejsce bez zbędnego wysiłku.

Kiedy jednak podróżujesz motocyklem turystycznym, o wiele lepszym wyborem będą sakwy boczne motocyklowe wykonane z tworzywa sztucznego lub aluminium. Tego typu akcesoria do motocykli cechują się głównie opcją bezpiecznego montażu na stelażu oraz zamknięciem na kluczyk. Dodatkowo torby motocyklowe z tych materiałów są całkowicie wodoodporne, dzięki czemu sprawdzają się nawet podczas długich wypraw np. w góry.

Jakie sakwy motocyklowe wybrać?

Do przechowywania podręcznego bagażu lub podstawowych narzędzi serwisowych najlepiej wybrać sakwy motocyklowe, które będą nie tylko dobrze dopasowane do sylwetki pojazdu, ale także wodoodporne. Dobrej klasy sakwa motocyklowa tylna sprawdza się świetnie w motocyklach typu naked, które nadają się do jazdy po mieście i na niewielkie odcinki poza miastem.

Kiedy często podróżujesz poza miasto, a nawet poza granicę kraju, koniecznie zainwestuj w torby motocyklowe aluminiowe ze stelażem i dodatkowym zapięciem. Dzięki temu przechowasz bezpiecznie wszystkie swoje rzeczy, a dodatkowo równomiernie rozłożysz balast na motocyklu. Sakwy skórzane motocyklowe są dobre dla osób ceniących sobie klasyczny wygląd i możliwość łatwego przenoszenia podczas postoju.

Ile kosztują sakwy motocyklowe?

Koszt zakupu sakiew motocyklowych może być różny w zależności od pojemności danego modelu, materiału wykonania oraz producenta. Najpopularniejsze torby motocyklowe to wydatek na poziomie od 1000 złotych za komplet bocznych mocowań w górę. Nie warto jednak szukać nadmiernych oszczędności w tym przypadku, gdyż może się to przełożyć na jakość wykonania.

Szukasz idealnego rozwiązania, które pozwoli Ci na komfortowe przewożenie odzieży, akcesoriów oraz narzędzi podczas podróży? Sprawdź sakwy motocyklowe dostępne na rynku i dopasuj je do Twojego pojazdu. Dzięki temu zawsze będziesz mieć możliwość przewożenia ekwipunku bez konieczności pakowania plecaka.

Motoryzacja

Motoryzacja - najnowsze informacje

Rozrywka