wtorek, 11 lutego 2020 14:17

Chciał zabić byłą partnerkę. Grozi mu dożywocie

Autor Katarzyna Domagała
Chciał zabić byłą partnerkę. Grozi mu dożywocie

49-latek pod zarzutem usiłowania zabójstwa został zatrzymany przez policjantów z powiatu krakowskiego. Mężczyzna zaatakował swoją byłą partnerkę, zadając jej cios nożem w szyję. Trafił na 3 miesiące do aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi mu  kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek (6 lutego br.) na terenie powiatu krakowskiego. Policja otrzymała zgłoszenie o tym, że mężczyzna zaatakował nożem 42-letnią kobietę, zadając jej  cios nożem w szyję. Sprawą zajęli się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, którzy natychmiast udali się na miejsce i zatrzymali napastnika. Okazało się, że był on kompletnie pijany - miał prawie 4,5  promila.

Jak ustalili policjanci, w dniu, kiedy 49-latek próbował zabić swoją byłą konkubinę, wróciła ona do mieszkania po resztę swoich rzeczy i wówczas doszło pomiędzy nimi do kłótni. Początkowo  na jej oczach mężczyzna ranił się nożem w okolicy nadgarstka, aby wzbudzić w niej litość. Gdy to nie pomogło, zaatakował kobietę, zadając  jej cios nożem w szyję, w wyniku czego doznała obrażeń ciała zagrażających życiu.

Mężczyzna został opatrzony na miejscu i trafił do pomieszczenia dla zatrzymanych. 42-latka z kolei w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala.

Po wytrzeźwieniu 49-latek usłyszał w prokuraturze zarzut usiłowania zabójstwa, a sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w  postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wczoraj (10 lutego br.) mężczyzna został przez policjantów doprowadzony  do aresztu śledczego. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia  wolności.

Info, foto: Policja

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje