piątek, 24 stycznia 2020 12:56

Chełmek. Policjanci wynieśli nieprzytomnego mężczyznę z pożaru

Autor Katarzyna Domagała
Chełmek. Policjanci wynieśli nieprzytomnego mężczyznę z pożaru

Policjanci z Chełmka sierż. szt. Piotr Żak i sierż. Artur Laszczak uratowali życie 37–latkowi. Wynieśli go nieprzytomnego z płonącego mieszkania. Co więcej,  udało im się ugasić pożar.

Rzeczniczka KPP Oświęcim, Małgorzata Jurecka powiedziała, że dym wydobywający się w poniedziałek około południa przez otwarte okno mieszkania w jednym z bloków w Chełmku zauważyła kobieta, która natychmiast powiadomiła służby ratunkowe.

Najbliżej miejsca zdarzenia byli dwaj policjanci, którzy patrolowali okolicę. Błyskawicznie dotarli pod wskazany blok. Spod drzwi mieszkania wydobywały się kłęby czarnego, gęstego dymu. Policjanci dowiedzieli się, że wewnątrz może znajdować się właściciel. Wyważyli drzwi. Po wejściu do środka odnaleźli leżącego na łóżku mężczyznę, który nie reagował na żadne polecenia. Wynieśli go na zewnątrz – przekazała Jurecka.

Jeden z funkcjonariuszy zaczął udzielać mężczyźnie pierwszej pomocy. Drugi wbiegł ponownie do środka mieszkania i ugasił palące się na środku podłogi kartony oraz przewody elektryczne, które były powodem tak silnego zadymienia.

Po kilku minutach 37–letni poszkodowany odzyskał przytomność i został przekazany pod opiekę ratowników medycznych, którzy stwierdzili u niego objawy zatrucia dymem. Na miejscu interweniowali również strażacy, którzy zajęli się usuwaniem skutków pożaru – podała Małgorzata Jurecka.

Policjantka dodała, że do pożaru prawdopodobnie doprowadził sam poszkodowany. Sprawcy, który stworzył tego rodzaju zagrożenie dla innych mieszkańców bloku, grozi kara do 3 lat więzienia. Dzięki szybkiej i skutecznej akcji policjantów mężczyzna nie zapłacił najwyższej ceny za swą lekkomyślność.

Info: KPP Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje