czwartek, 26 września 2019 05:00

Chełmiec dla aktywności fizycznej mieszkańców

Autor Marzena Gitler
Chełmiec dla aktywności fizycznej mieszkańców

14 września w sołectwie Klimkówka została oficjalnie otwarta nowo powstała siłownia zewnętrzna. To kolejna inwestycja w plenerowe miejsca aktywności fizycznej na terenie Gminy Chełmiec.

Otwarcie siłowni w Klimkówce dokonali: dyrektor ZGKiM Bogumiła Aszklar-Lelito, radna Gminy Chełmiec, sołtys Iwona Kantor oraz przedstawiciele sołectwa. Dzieci obecne na placu zabaw znajdującym się obok siłowni zostały obdarowane zabawkami, które przekazał wójt Bernard Stawiarski. Po symbolicznym przecięciu wstęgi odbyło się zebranie sołeckie w którym wzięło udział ok. 30 mieszkańców.

Warto dodać, że Otwarte Strefy Aktywności powstaną jeszcze w tym roku w Wielopolu i Dąbrowej. To efekt złożonego przez gminę wniosku do Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach rządowego programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym. Gmina Chełmiec otrzymała dofinansowanie na wariant rozszerzony w ramach którego zostaną zbudowane: siłownia plenerowa (minimum 6 urządzeń), strefa relaksu (minimum 4 ławki, plenerowy stolik do gier planszowych, plenerowe urządzenia do gry, zagospodarowanie zieleni), plac zabaw o charakterze sprawnościowym, ogrodzenie terenu.

Budowa Otwartej Strefy Aktywności w Wielopolu będzie kosztowała 116 667,38 zł, przy dofinansowaniu 50 000,00 zł, natomiast w Dąbrowej 112 721,55 zł przy dofinansowaniu 50 000,00 zł. Na obydwa zadania jest już wybrany wykonawca z terminem realizacji do 15 października.

To już kolejne 2 obiekty które powstaną w ramach Otwartych Stref Aktywności, pierwszy powstał w miejscowości Januszowa.

Inf. i foto: UG Chełmiec

Nowy Sącz - najnowsze informacje