poniedziałek, 20 czerwca 2022 12:34

Chełmiec: Kolejny wypadek z udziałem motocyklisty

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Chełmiec: Kolejny wypadek z udziałem motocyklisty

19 czerwca o godzinie 22:36 zastęp z JRG nr 1 w Nowym Sączu został wezwany do działań w Chełmcu. Po przybyciu na miejsca zdarzenia ustalono, że na skrzyżowaniu doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem.

Samochodem osobowym podróżował sam kierujący, który znajdował się poza pojazdem i nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Kierujący motocyklem znajdował się pod opieką będącej na miejscu załogi karetki pogotowia ratunkowego. Ruch na skrzyżowaniu odbywał się wahadłowo.

Działania zastępu straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz kierowaniu ruchem drogowym, który odbywał się wahadłowo. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez policję usunięto z jezdni uszkodzony motocykl oraz pozostałości po wypadku. Posypano sorbentem rozlane płyny eksploatacyjne. Kierujący motocyklem został zabrany na badania do szpitala.

Działania strażaków trwały ponad dwie godziny. Na miejscu zdarzenia pozostała policja, w celu wyjaśnienia okoliczności wypadku.

Inf. i foto: PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje