środa, 16 sierpnia 2023 14:41

Chodzili od pubu do pubu i zakłócali spokój. W jeden wieczór nałożono 100 mandatów

Autor Mirosław Haładyj
Chodzili od pubu do pubu i zakłócali spokój. W jeden wieczór nałożono 100 mandatów

179 wykroczeń ujawnili strażnicy miejscy w trakcie działań przeprowadzonych z piątku na sobotę w ścisłym centrum Krakowa. Nałożono 100 mandatów karnych, przygotowano 8 notatek pod wniosek o ukaranie do sądu, pouczono 71 osób.

Zaobserwowano spadek liczby osób popełniających wykroczenia polegające na spożywaniu alkoholu w miejscach zabronionych, w porównaniu do okresu sprzed wprowadzenia zakazu sprzedaży alkoholu po godzinie 24:00. Odnotowano również mniej przypadków spożywania alkoholu m.in. w rejonie Bulwaru Czerwieńskiego.

Działania patroli były skierowane głównie wobec osób: zakłócających spokój i porządek publiczny, dopuszczających się czynów o charakterze chuligańskim i nieobyczajnym, spożywających napoje alkoholowe w miejscach objętych zakazem, zaśmiecających i zanieczyszczających miejsca dostępne dla publiczności, żebrzących i zaczepiających przechodniów.

Strażnicy zwracali też uwagę na naruszenia przepisów Uchwały o Parku Kulturowym Stare Miasto oraz Kazimierz ze Stradomiem, ze szczególnym uwzględnieniem: porządku w rejonach placówek handlowych oferujących do sprzedaży alkohol, prowadzenia nielegalnego handlu, reklamowania działalności i usług, wykroczeń popełnianych przez kierujących pojazdami wolnobieżnymi i urządzeniami transportu osobistego, naruszania prawa przez grupy turystów biorących udział tzw. „Pub Crawlingu”.

Inf. i foto: SM

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka