wtorek, 28 czerwca 2022 08:55

Chrzanów. Plaga wypadków z udziałem motocyklistów

Autor Patryk Trzaska
Chrzanów. Plaga wypadków z udziałem motocyklistów

Brak ostrożności czy nieustąpienie pierwszeństwa, to po raz kolejny przyczyny wypadków na drodze w powiecie chrzanowskim z udziałem motocyklistów. "Nie ma reguły, jeśli chodzi o winę, różnica polega na tym, że w przypadku zdarzenia drogowego, motocyklista ma znacznie mniejsze szanse na przeżycie" - przypomina policja.

W niedziele (26 czerwca) po godzinie 12, w Jankowicach na ulicy Wadowickiej doszło do kolizji drogowej. Na miejscu policjanci ustalili, że 33-letnia kobieta, która kierowała nissanem, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 16-letniemu kierującemu motocyklem. Na szczęście nastolatkowi nic się nie stało. Zespół karetki pogotowia udzielił mu na miejscu pomocy medycznej, z kolei kierująca nissanem została ukarana mandatem karnym.

Jeszcze tego samego dnia tuż po godzinie 16 w Libiążu na rondzie siedmiu dróg doszło do  podobnej kolizji z udziałem motocyklisty. Tym razem 19-letni kierujący audi podczas wjazdu na skrzyżowanie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 47-letniemu kierującemu motocyklem marki Yamaha. Uderzenie było na tyle silne, że pasażerka motocykla spadła na jezdnię doznając urazu nogi oraz licznych stłuczeń. Konieczna była interwencja Zespołu Ratownictwa Medycznego, który na miejscu udzielił pomocy kobiecie. Obaj kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności wszystkich uczestników ruchu drogowego. Analizując statystyki wypadków, w których biorą udział motocykliści, nasuwa się wniosek, że nie ma reguły, jeżeli chodzi o winę, gdyż leży tak po stronie kierowców motocykli, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Różnica polega na tym, że w przypadku zdarzenia drogowego, motocyklista ma znacznie mniejsze szanse na przeżycie albo wyjście z tego zdarzenia bez obrażeń niż kierowca samochodu.

inf. KPP Chrzanów

Chrzanów - najnowsze informacje